Laadin videot...
36
fotot

Staabi- ja sidepataljon tähistas täna väeosa aastapäeva piduliku jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde, et mälestada Teises maailmasõjas langenud sideväelasi. Koolis peeti ainus Eesti armee lahing.

Hommikul kell kümme rivistusid staabi- ja sidepataljoni riviplatsil Filtri teel pataljoni kaitseväelased, kaitseväe orkester ning Tallinna 21. kooli õpilased ja õpetajad.

Ligi 150 inimest liikus rongkäigus Tallinna 21. kooli juurde, et asetada pärjad 1940. aastal peetud Raua tänava lahingu mälestuseks. Kooli juures pidasid kõne staabi- ja sidepataljoni ülem ja kaplan ning esines kooli laulukoor.

Rongkäik liikus mööda Filtri teed, Odra tänavat, Tartu maanteed ja Kreutzwaldi tänavat Raua tänavale Tallinna 21. kooli esisele platsile. Pärast pidulikku kogunemist liikus rongkäik sama marsruuti pidi tagasi Filtri teele.

Jaga artiklit

7 kommentaari

V
vanur  /   22:53, 30. okt 2017
Okupatsiooniajal sain sugulaselt selgituse, seal olid paljud vaprad poisid, tulistasid akende peal. Tema aga selles majas ühtki pauku ei teinud. Samas kirus "sula-aegset" kommunismi. Nii tuli kirjeldada enda osa ajaloos.
O
Olid ikka eestlased  /   17:33, 30. okt 2017
Vöi oli okupante ka näha

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis