Foto: Martin Ahven
Toimetas Marge Sillaots 30. oktoober 2017 14:01
Staabi- ja sidepataljon tähistas täna väeosa aastapäeva piduliku jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde, et mälestada Teises maailmasõjas langenud sideväelasi. Koolis peeti ainus Eesti armee lahing.

Hommikul kell kümme rivistusid staabi- ja sidepataljoni riviplatsil Filtri teel pataljoni kaitseväelased, kaitseväe orkester ning Tallinna 21. kooli õpilased ja õpetajad.

Ligi 150 inimest liikus rongkäigus Tallinna 21. kooli juurde, et asetada pärjad 1940. aastal peetud Raua tänava lahingu mälestuseks. Kooli juures pidasid kõne staabi- ja sidepataljoni ülem ja kaplan ning esines kooli laulukoor.

Rongkäik liikus mööda Filtri teed, Odra tänavat, Tartu maanteed ja Kreutzwaldi tänavat Raua tänavale Tallinna 21. kooli esisele platsile. Pärast pidulikku kogunemist liikus rongkäik sama marsruuti pidi tagasi Filtri teele.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

vanur 30. oktoober 2017 22:53
Okupatsiooniajal sain sugulaselt selgituse, seal olid paljud vaprad poisid, tulistasid akende peal. Tema aga selles majas ühtki pauku ei teinud. Samas kirus "sula-aegset" kommunismi. Nii tuli kirjeldada enda osa ajaloos.
Urmas 30. oktoober 2017 17:17
Selles lahingus langesid allohvitser Aleksei Männikus ja reamees Johannes Mandre. Nemad olid nende väheste Eesti sõdurite seas, kellele sai osaks langeda II maailmasõjas Eesti vormis ja Eesti lipu all. Muidugi see oli spontaane vastupanu. Kahjuks toonane Wabariik otsustas 1939a. läbirääkimistel häbiväärse võitluseta allaandmise kasuks ja lubas nn. neutraalse riigina oma territooriumi lennuvälju kasutada Soome Talvesõjas NSVL pommitajate baasidena, mistõttu Soome esitas tollasele Eesti Wabariigile ka noodi ja hoiatusena pommitas Vaindloo saart.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS