Uudised

Kurvad muusikud üllitasid heliplaadi  

Betty ESTER , 14. september 1999, 00:00
KURVAD MUUSIKUD: Teatraalsete esinemiste poolest tuntud Eriti Kurva Muusika ansambel andis oma plaadi auks pühapäeva õhtul põgusa kontserdi.  Terje Lepp
Eriti Kurva Muusika Ansambel salvestas oma eriti kurvad viisid plaadikaante vahele. "Haua plaadi lood 1991-1999" on seitse aastat tegutsenud muusikute esimene CD-plaat.

"Lood plaadile valisime oma repertuaarist nabatunde järgi," muheleb Eriti Kurva Muusika Ansambli solist ja kitarrist

Sven Kuntu

pühapäeva õhtul

Von Krahli teatris, kus parasjagu käis haua plaadi lugude ettemängimine. Saalitäis rahvast kuulas eriti kurbi viise ning limpsis mõnusasti verd kõrvale. Eriti Kurva Muusika Ansambli põgusa kontserdi nimi oli "Viimane veri" ning moosekandid ei olnud vere imemisega kitsid. Teatri laval oli kolm rippuvat "vereballooni", mis lähemal proovimisel osutusid veiniks. Verega seotud oli ansambli esinemine ka seetõttu, et lisaks muusikapalade kuulamisele võisid soovijad hakata ka doonoriteks. Verekeskus oli teatrisse tulnud kõige vajalikuga, mis vere andmisel vajalik.

"Meie jaoks on see plaat seotud mingi loomeperioodi lõppemisega," selgitas Sven Kuntu. "Seega tuleb viimane veri kokku võtta ning nüüd oleme laibastunud." Päris mulla alla Eriti Kurva Muusika Ansambel siiski minna ei kavatse ning mõned salajased plaanid on neil ka tuleviku jaoks varuks.

Eriti Kurva Muusika Ansambel tuli kokku seitse aastat tagasi, kui Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna tudengid otsustasid hakata koos pisut morbiidset muusikat mängima. Praegu musitseerivad ansamblis Mait Reimann, Meelis Hainsoo, Tauno Valdna, Kalle Klein, Lea Liisbet Peterson, Siim Soop ja Sven Kuntu.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee