(STANISLAV MOSHKOV)

Mõne päeva eest sattusid kaks uudist sisuliselt ühele ajale. Esmalt koguti heatahtlike annetajate abil 172  000 eurot raviraha vähihaigele lapsele, kelle abistamist haigekassa vajalikuks ei pidanud. Teiseks uudiseks oli haigekassa uue juhi värske palganumber: eelmise juhi 4400 euro asemel on see nüüd 7800 eurot, lisaks veel 700 euro autokompensatsiooni.

Täiesti juhuslikult on uue juhi viieaastase ametiaja palgatõusuks vajaminev summa samas suurusjärgus kui vähihaigele lapsele äraöeldud 172 000 eurot. Enam kehvemat visiitkaarti uude ametisse astumisel annab ikka välja mõelda. Ja vanasõna – kuidas töö, nõnda palk – enam justkui ei kehtikski.

Riik ise ei tunne aga mingit piinlikkust selle üle, et lapse jätab ravirahata, küll aga pole järjekordse ametniku palga tõstmine mingi probleem. Ent hullemgi veel, riigile käib närvidele seegi, et kui haigekassa keeldub teatud haigetele raviraha andmast, siis õnnestub nii mõnelgi juhul korjanduste abil vajalik summa kokku saada. 

Sotsiaalministeeriumi asekantsler oli häiritud, et vähiravifondi tegevus külvab usaldamatusetunnet riigi vastu ja inimesed ei taha varsti ehk riigile enam makse maksta. Igaühel oma mured – kes tahab ravi, kes kahekordset palka, kes valutab südant riigi prestiiži pärast.

Jaga artiklit

13 kommentaari

N
Nemesis  /   17:46, 31. okt 2017
Ravi saab selles ulatuses, mis palgast üle jääb. Kui jääb.
H
haiglaõde  /   19:34, 30. okt 2017
Gripisurmade arv näitab meie tervishoiu ja perearsti süsteemi puudust. Huvitav kas haigekassa juhile hakatakse tulemustasu maksma kolme või enama pensionäri gripi-kopsupõletiku surma puhul. Vabaneb ju siis iga kuu pensioniraha, kolme puhul on see üle 1000 euro kuus. Kahtlemata kannatab siit premeerida edukat tervishoiusüsteemi korraldajat. Kuidagi imelik tundub, et haiglad ühed suuremad kasumit teenivad ärid.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis