Eesti uudised

AINUS VASTUPANU PUNAARMEELE: sidepataljoni lahing Raua tänaval 21. juunil 1940

Ajakiri Ajalugu, 29. oktoober 2017 17:58

9 KOMMENTAARI

m
Märt/ 21. juuni 2019 21:33
Kes veel pole aru saanud, sellele seletan - see ainuke lahing päästis kogu Eesti Vabariigi legitiimsuse. Et viimsele elusolevale veteranile anti Kotkarist on tänuväärne. Aga tegelikkuses on see mees väärt Vabaduse Risti kõige kõrgemat kategooriat ning kõik teised seal osalenus Eesti Vabariigi sõjaväelesed samuti. Ilma nende ennastohverdava tegevuseta poleks täna mingit järjepidevust esimese vabariigiga. Oli veel mehi, kes ei müünud maha meie riiki ega läinud kaasa mahamüüjate poliitikaga. Nad väärivad seda, olgu või sealpoolsuses. Kui püstitada monument, siis neile meestele, mitte klikijuhtide
l
leo/ 30. oktoober 2017 13:51
Eestlase õnnetuseks ongi see, et ta on väga " distsiplineeritud " ( loe : orjameelne - sellele on tublisti kaasa aidanud saksa mõisnikud ja eestlaste endi hulgast pärit peksjatest kupjad ja kiltrid ). Üheks kõige inetumaks sündmuseks Eesti ajaloos ongi ilmselt see, kui Pätsi ja Laidoneri käsul käputäis Tondi sõjakooli kursante panid Eesti Põhiseaduse vastaselt 1934. aastal toime sõjaväelise riigipöörde ja rahvalt mandaadi saanud vabadussõjalased neile relvastatud vastupanu ei osutanud
2
23.46/ 30. oktoober 2017 08:35
Kes seda seletasid? Needsamad, kes Lihula mälestusmärgi hävitasid ja inimestele kallale läksid?
J
./ 29. oktoober 2017 23:46
Just oli etv-2s saade,kus keegi rääkis,et Eesti rahvas jumaldas punaarmeed ja Eesti korpust.
n
30. oktoober 2017 09:46
Nüüdses ETV-s just sellised sasated olema hakkavadki. ERR on ennast edukalt valitsuskoalitsioonile pugevaks kohitsenud. Kahjuks.
n
No,/ 29. oktoober 2017 21:41
mida siis veel imestada kui sellised töölismalevlased hiljem tabamise korral oma maise teekonna lõpetasid?Ma ei oleks ühtki sellist töölismalevlast või rahva omakaitselast ellu jätnud!
p
PV/ 29. oktoober 2017 20:35
1991 olid meie Eesti Piirivalve sideväelased koos neid abistanud raadioamatööridega need, kes võitsid nõukogude armeed raadioluures ja elektroonilises sõjapidamises, peatades lisaks rünnaku Tallinna teletornile.
v
Vaba vaatleja/ 29. oktoober 2017 19:19
Nagu toodud sündmuste kirjeldusest võib järeldada oli tegu pigem tulevahetusega lõppenud eestlaste omavahelise ärplemise kui vastupanuga Punarmeele, mille esindajad saabusid kohale pigem vaenupooli lahutama ja tulevahetust lõpetama ja nagu näha ei söandanud keegi tegelikult nende suunas ühtki pauku lasta ehkki sellest võib muidugi aru saada, et üleöö saabunud uus võim kaugeltki kõigile ei meeldinud nagu sellistel puhkudel ikka sõltumata sellest mis riigi ja kelle nukuvalitsusega parasjagu tegemist. Jääb vaid lisada, et vastupanu näiteks meie- ja liitlassõduritele Afganistanis nagu nende poolt paika pandud nukuvalitsusele on olnud siiski palju nähtavam ning ühemõttelisem, kui need kirjeldatud omaaegsed ja paraku ainsaks selliseks episoodiks jäänud sündmused.
s
selle lahingu/ 29. oktoober 2017 18:46
mõistab mikser kohe hukka koos sotside-kommunistidega.