3
fotot
Metsatöllu Markus mekkis peedikotletti ja nentis, et see ei käi talle närvidele nagu muud vegan toidud ()

Markus Teeäär Metsatöllist mekkis vegan-tooteid ja hindas parimaks peedikotleti. Telesaates "Ela hästi" külas olnud laulja maitses koos saatejuht Liisa-Indra Pajustega parimaid kodumaiseid vegani-valmistoite ning sai mitmekesiste maitseelamuste osaliseks.

"Mul on siin karvane mees ja palju head sööki," juhatas Liisa-Indra degusteerimise sisse. Mekkijate esisel laual olid kuhjas maitsestatud tofud, šokolaadid, banaanileib, taimsed kotletid ja maitsepärm - kõik kodumaine toodang. Juba 4. novembril valitakse taimetoidumessil nende seast välja parimad vegan-tooted.

Enim erinevaid tundeid tekitasid mekkijates erinevate lisanditega tofud. Kuna ühe tofu maitse oli nende arvates jahmatavalt puine, võeti jutuks ka taimetoidu kohta käiv nali, nagu lisataks neile saepuru. Metsatöllu Markus valis enda lemmiktofuks köömnetega sojapiimatoote. Karu Talu käsitööšokolaadide seast maitses Markusele enim üks rohkelt pähklitega ülepuistatud maius, mida Liisa-Indra nimetas vegani-Snickersiks. "Jõhkralt hea ju!" lausus Markus ja kiitis maiuse rikkaliku maitsebuketti ja just parajat magusust.

Metsatöllu Markus mekkis peedikotletti ja nentis, et see ei käi talle närvidele nagu muud vegan toidud

"Hämmastav, kuidas see krõbiseb, siin on sees mingisugused salakrõpsud," muljetas Liisa-Indra. Teised šokolaadid olid Markuse meelest liiga magusad. "Ega see pole tervisepood, see on vegani-šokolaadipood!" kommenteeris Liisa-Indra seepeale näppe lakkudes.

Vahepeal rääkis Markus, et on vegani-tooteid tarvitanud ka varem ja taimetoitlasi on päris palju metalmuusika ringkondades. Laulja sõnul kaasneb hevimeestel koos taimetoidulembusega ka poolehoid loomade suhtes ning ka muidu on hevimehed südamlikud tüübid.

Gluteenivaba banaanileiba mekkides mainis Liisa-Indra, et taimetoitlased tarvitavad banaani toitudes sageli muna asemel, sest see puuvili seob hästi toiduaineid. "Nagu keeks," arvas Markus banaanileiva kohta. Kotlettide juurde jõudes ei läinud Markusel kaua aega, et tunda ära just see õige suupiste. 

Peedikotletti iseloomustas Markus nii: "Ta on lihtne, ühtemoodi hea nii külmalt kui soojalt ja temas on see moment, et ta ei käi närvidele." Kõrge hinnangu sai ka ka porgandi-kapsa kotlet. "Lõhnab nagu vana hea kapsapirukas," ütles Liisa-Indra. Markuse sõnul on peedikotlet ja porgandi-kapsa kotlet praktiliselt sama head ja neid võib võtta vahelduseks ka leiva asemel.

Mekiti ka kikerhernestest valmistatud falafeli. "Pealt krõbe," märkis Liisa-Indra. "Väga mõnus!" ütles Markus. Saatejuht tutvustas saatekülalisele maitsepärmi. Need laastukesed annavad taimetoitudele juustu maitset. Markus proovis neid kohe peedikotletiga ja kommenteeris lühidalt: "Bellissimo!"

Vaata pilte ja videot!

Jaga artiklit

9 kommentaari

M
mnjah  /   22:57, 29. okt 2017
loodus on loonud inimese omnivooriks. Kuna inimsugu ei ole siin maamunal ohustatud liik, pigem vastupidi - liigselt arvukas, siis saab nendega ka eksperimenteerida, ellu jäävad ikka need, kes kõige paremini looduse loodule vastavad. Tolle veganlusega on asi veel sellegi pärast veider, et nad oma toiduvalmistamistega püüavad matkida nende nii vihatud lihatoite! Ma ei ole küll märganud, et keegi prooviks näiteks sealiha küpsetada kaalikaks... Peet on muidugi väärt juurikas, kuid selle söömisega ei tasu üle pingutada liigsete nitraatide tõttu. Ja teaduse arenedes võivad peagi hakata tegutsema ka taimeõiguslased, sest välistada ei saa võimalust, et toore porgandi söömine on samamoodi brutaalsus.
M
MM  /   21:16, 29. okt 2017
Mäletan seda hetke, kui olin ülikooli sööklas ning kõik head lihatoidud oli otsas ja ainult peedikotletti sai kartulite kõrvale tellida. Arvasin, et igasunune kotlett on hea, aga ausalt öeldes oli see peedikotlett kõige jubedam kotlett mida ma elus proovinud. Aga no mine tea, võib olla mõnele tõesti siis meeletult meeldib.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis