Eesti uudised

Ööklubist tulles kadunuks jäänud noormees ei saanud ühiselamusse sisse (227)

Arvo Uustalu, 27. oktoober 2017, 19:44
Vabatahtlikud 20-aastase Reneti otsingulFoto: Aldo Luud
Neljapäeva öösel jäi Tartus kadunuks 20aastane Renet, kes klubist Illusioon väljudes Narva maanteele ühiselamu poole minema hakkas. Teada on, et noormees ei saanud ühiselamusse sisse ja seadis sammud Raadi linnaosa poole.

Noore mehe elu võib olla ohus, kuna Emajõelinnas olid kadumisööl külmakraadid ning, nagu ühiselamu turvavideo kaadrilt paistab, ei olnud tal seljas sooja jopet, peas mütsi ega käes kindaid.

Samal teemal

Renet Joosepit nähti viimati 26. oktoobri öösel kella kahe ajal, kui ta hakkas Raatuse tänava ööklubist Narva maanteele ühiselamu poole astuma. Koju ta aga ei jõudnud, samuti ei ilmunud ta reede hommikul kooli.

Reneti telefon oli välja lülitatud, mistõttu lähedased ja sõbrad temaga kahe päeva jooksul kontakti ei saanud. Ka ei reageerinud ega toimetanud ta sotsiaalmeedia kanalites. Kuivõrd säärane kadumine polnud Renetile omane, pöördusid tema lähedased korrakaitsjate poole.

Politsei ja lähedased rääkisid kohe noormehe koolikaaslaste ja sõpradega. Ühiselt veenduti, et teda ei ole ei haiglas ega teadaolevate sõprade-tuttavate juures. Kahjuks ei andnud mitmesugused kontrollkäigud ja terve päev kestnud mastaapne otsinguaktsioon õhtuks tulemusi.

Vabatahtlikud 20-aastase Reneti otsingulFoto: Aldo Luud

Turvakaamera lindistuselt on näha, et ööklubist tulnud Renet ei pääsenud ülikooli ühiselamu (Narva mnt 27) uksest sisse ja ta läks edasi Puiestee tänava poole. Viimast korda õnnestus tema asukoht  positsioneerida Puiestee tänava ja Narva maantee ristumiskohal Peetri kiriku lähedal. Seepärast asus politsei koos kursusekaaslaste ja vabatahtlikega läbi kammima just Emajõe ja Eesti Rahva Muuseumi vahelisi alasid. Muu hulgas otsiti Raadi kalmistult, mis on linna suurim, ning Tartu seikluspargi ümbrusest. Tolles piirkonnaga on palju kõrghaljastusega rohealasid ja kohati ka tühermaad.

Vabatahtlikud 20-aastase Reneti otsingulFoto: Aldo Luud

Politsei palus, et Raadi linnaosas ja selle ümbruses elavad inimesed kontrolliksid esimesel võimalusel üle oma eramu juurde jäävad hooned, kuhu kõrvalised isikud võiksid sisse pääseda ja kuhu hädasolija ehk sooja otsima läks. Renet võis kadumisööl olla purjus.

VAADAKE KUURI: Noormees võis sooja saamiseks siseneda mõnda kõrvalhoonesse. Foto: Politsei otsinguleht

Reneti sugulase Deeno sõnul on kadumine seda uskumatum, et noormees on vaikne, tagasihoidlik ja kohusetundlik. Ka ei usu ta, et Renet kellegi võõraga kaasa läks.

Vabatahtlikud 20-aastase Reneti otsingulFoto: Aldo Luud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;