Kuulun nende hulka, kes leiavad, et kooseluseadus tuleb tühistada. Vabandage väljendust, aga see on seadusloojate sünnitatud väärakas „lapsuke“, mis ei täida eesmärki ja – nagu kooseluseaduse vastased ütlevad – lõhestab ühiskonda.

Homofoobid väidavad, et ühiskond lõheneb, kui kõigile vägisi sallivust peale suruda. Mina väidan aga, et ühiskond lõheneb, kui seadusandja teeb seadustega inimestel vahet.

Samasooliste kooselu reguleerimiseks ei ole vaja eraldi seadust. Selleks piisab vaid sõnastuse muutmisest perekonnaseaduses: lause „Abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel“ tuleb asendada lausega „Abielu sõlmitakse kahe inimese vahel“.

Oleme ühiskonnana piisavalt küps, et lubada armastust kõigile. Eeldusel, et see ei tee haiget teisele osapoolele. Selle asemel et lõputult arutada kooseluseadust ja selle rakendusakte, oleks aeg homode abielu seadustada.

Jaga artiklit

47 kommentaari

A
Ants  /   17:42, 30. okt 2017
Minult võetakse seadusega ära minu 45 aastat tagasi sõlmitud abielu pühadus. Oli ilmalik paarpanek ja ei ole me ka kiriku liikmed. Aga abielu fundamentaalset institutsiooni ei maksa lõhkuda. Igaüks elagu nagu tahab ja soovijate jaoks saab ka seadusi juurde teha aga midagi püsivat võiks ka olla.
E
eh-ee  /   12:59, 30. okt 2017
Miks siis ainult kahe inimese vahel, ei maksakska loomi diskrimineerida., ehk abielu võiks sòlmida lihtsalt soovijate vahel.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis