Eesti uudised

Tõnis Lukas: oma karistuse saavad kõik, kes on julgenud Nõgenega eriarvamusele jääda (90)

Triinu Laan, 27. oktoober 2017 15:02
Tõnis LukasFoto: Aldo Luud
Veel viimaseid kuid Eesti Rahva Muuseumi direktorina töötav Tõnis Lukas tõi oma töökoha kaotamise põhjusena välja erinevad seisukohad kultuuriminister kantsleri Paavo Nõgenega.

„Oma karistuse saavad kõik, kes on julgenud Paavo Nõgenega mõnes olulises küsimuses eriarvamusele jääda,“ kommenteeris Lukas komisjoni otsust, mille järgi saab ERMi uueks direktoriks praegu riigikontrolörina töötav Alar Karis.

Ta lisas, et kogu direktori valikuprotsess oli tehtud kummaliselt kinnisena ning kindlasti mängisid oma osa tema ja Nõgene erinevad seisukohad mitmeski muuseumi puudutavas küsimuses. 

„Kantsleri südametunnistusele jääb ka see, et  ERMi küttesüsteemi rajaja sai riigile esitada lubatust kolm korda suurema arve,“ ütles  Lukas. 

Tulevikuplaanide kohta märkis Lukas, et kavatseb kõigepealt nautida aega, mis talle on jäänud muuseumi direktorina. „Sellest perioodist ei kavatse midagi kellelegi kinkida," kinnitas ta. "Armastan oma tööd ja olen seda Eesti rahvale teinud. Vaatan uhkusega tulevikku – ERM seisab tugevatel jalgadel.“

Oma järeltulijale soovitab Lukas hakata muuseumi ja eesti rahvakultuuri veelgi rohkem armastama. 

Samal teemal

23.03.2018
Kantsler Paavo Nõgene suundub Tallinki Gruppi juhtima, ettevõtte müük peatati
19.01.2018
Tõnis Lukas: mõned asjad oleks tahtnud ise lõpule viia
09.01.2018
ERMist lahkuv Tõnis Lukas loorberitele ei jää ja soovib kutsehariduskeskust juhtida
04.12.2017
Lukase asemel asub ERMi etteotsa finantsjuht

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee