Eesti uudised

Turundusõppejõud Kõrgemäe skandaali valguses: promootorid ei ole vaid lühikeses seelikus tüdrukud (22)

Toimetas Marge Sillaots, 27. oktoober 2017 13:45
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kõrgkooli turundusõppejõud Aet Kull räägib, et Eestis on tuhandeid promootorina töötavaid inimesi, ning selgitab, kas tõesti oodatakse neilt ühe ülesandena ka massaažiteenuse pakkumist.

Aet Kulli sõnul on promootor, promotüdruk, brändisaadik või ka hostess maailmas väga levinud ja tavaline personalirendi vorm. „Suures plaanis on promootor segu modellist, klienditeenindajast ja müügiinimesest. Need on inimesed, kes reklaamivad kaupa, näiteks pakuvad poes midagi degusteerida või aitavad üritusi korraldada,“ ütles Kull.

Samal teemal

„Tõsi, selles äris töötab keskmisest rohkem ilusaid noori naisi. Selle peamine põhjus pole mitte kerglus, vaid elementaarne psühholoogia – tõestatud on, et sümmeetrilise välimusega inimesed tekitavad kergemini usaldust ja neil on oma kaupa lihtsam müüa,“ lisas Kull.

„Promootor ei tähenda tegelikult ainult lühikeses seelikus tüdrukut, vaid seda tööd teevad ka mehed. Massaaž või mõni muu sellise ootuse vorm ei ole selles äris tegelikult levinud,“ ütles Kull ja lisas, et ükskõik millisel tööl peaks sarnasele pakkumisele olema vastus lühike ja konkreetne.

„Tegelikult pole promootori puhul välimus ainus määraja. Näiteks on 500 võõrkeelse osaleja konverentsile 15 minutiga registreerimine ja edasine haldamine kõva töö, mis nõuab kogemust. Promootor peab oskama keeli, olema esmaklassiline suhtleja ja klienditeenindaja,“ ütles Kull.

Turundusõppejõu sõnul makstakse selles äris töötajatele tavateenindajast paremat tunnitasu, kuid kindlasti pole levinud roosade iPhone’idega premeerimine. „Invidia skandaal andis täiesti normaalsele ärivaldkonnale suure löögi. Tegelikult on see täiesti professionaalne äri ning inimesed teevad lihtsalt oma igapäevast ja mitte eriti glamuurset tööd,“ lisas Kull.

Samal teemal

27.10.2017
Rikka ärimehe Zandiga 10 aastat tagasi suhelnud Maarika: talle on alati meeldinud noored ja ilusad tüdrukud
26.10.2017
„Unistuste printsessi“ Maris Kõrgemäe kupeldamisskandaali osalisest Zandist: mitmed oksendasid pärast temaga magamist, see oli nii vastik
25.10.2017
Kupeldamisskandaali segatud ärimees Zand sai tapmisähvarduse
24.10.2017
KUUM PESUGALERII | Vaata, milliste piltidega Laura Kõrgemäe neidusid reklaamis