Maailm

Twitter ei luba enam Sputniku ja Russia Today reklaami (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 26. oktoober 2017 20:05
Foto: Reuters / Scanpix
Sotsiaalmeediaportaal Twitter teatas täna, et peatab kõik reklaamid Vene uudistesaitide Russia Today ja Sputnikuga seotud Twitteri-kontodelt.

The Guardian vahendab, et Twitteri esindajate sõnul on otsuse taga see, et Russia Today ja Sputnik sekkusid USA julgeolekujõudude sõnutsi 2016. aasta presidendivalimistesse.

Samal teemal

Russia Today kuulutas süüdistused valedeks ning kinnitab, et pole kunagi kavatsenud USA valimisi ei Twitteri ega ühegi teise kanali vahendusel mõjutada. Nende sõnul teenis Twitter Ameerika presidendikampaania ajal RT reklaami pealt kenasti kasumit ning pakkus Vene kanalile ka võimalusi oma lugude levitamiseks. Ka Vene välisministeerium reageeris uudisele pahameelega.

Sputnik ütles väljaandele Business Insider, et nemad pole Twitteri tasulise reklaami teenust kasutanudki ning et nende jälgijaskond on kasvanud ainult tänu sellele, et nad pakuvad maailmas toimuvast teistmoodi vaadet.

Twitter annetab 1,9 miljonit dollarit, mille ta Vene uudistekanalitelt teenis, uuringute heaks, mis uurivad Twitteri kasutamist valimiste ajal ja kodanikuühiskonna töövahendina.

Twitter, Facebook ja Google on kõik pälvinud kõvasti kriitikat suutmatuse eest libauudiseid, propagandatrolle ja võltskontosid adekvaatselt hallata ja kustutada. Järgmisel nädalal peavad Twitteri esindajad vastuseid andma USA senati julgeolekukomitee ees. Teemaks taas Venemaa sekkumine USA valimistesse.

Samal teemal

01.10.2017
„Tapke nad kõik!“ Vene trollide libakontod õhutasid vägivallale
25.09.2017
Tšehhi süüdistab Vene häkkereid küberrünnakute korraldamises
10.09.2017
Lätis astus võõrpropaganda vastu haldjaüksus
08.08.2017
Propagandasõda Twitteris: kuidas libakontoga maailmapoliitikat mõjutada