Eesti keele riigieksamites tegid tööd maksimumpunktidele neli õpilast, ühe punktiga läbis eksami üks õpilane.Foto: ALDO LUUD
Eesti uudised
26. oktoober 2017 17:51

Riigieksamite tulemused: vabariigi helgemad pead on Tallinnas (11)

Täna avaldatud riigieksamite tulemused ütlevad, et vabariigi parimad õpilased õpivad Tallinna reaalkoolis. Üllatusi pakkus Hugo Treffneri gümnaasium, mis kukkus matemaatikas, nii kitsas kui ka laias eksamis, esikümnest välja.

Kuigi matemaatika kitsa eksami tegijaid oli tänavusel aastal rohkem kui eelmisel, tähendas see tulemuslikult nõrgemaid näitajaid. Tabeli eesotsas justkui erilisi üllatusi ei paista olevat. Paremusjärjestust troonib Tallinna Inglise kolledž 91 punktiga sajast, järgneb Narva keeltelütseum 84 punktiga ja Tallinna Prantsuse lütseum 80 punktiga. Ent mõneti üllatuslikult Hugo Treffneri gümnaasium loovutanud oma koha esikümnes, platseerudes suisa 19. kohal.

Sarnase tendentsi leiab ka matemaatika laia eksami tegijate seast. Tallinna Reaalkooli abituriendid olid kõige tublimad, saades 100 punktist keskmiselt 89 punkti. Kõrge tulemuse saavutasid ka Narva keeltelütseumi õpilased 88 punktiga. Gigantide vahele on end pressinud ka Lääne-Virumaa Vinni-Pajusti gümnaasiumi, saavutades 86 punktiga vabariiklikus arvestuses paremuselt viienda tulemuse. 14. kohalt leiame aga Hugo Treffneri gümnaasiumi keskmise tulemusega 73,9 punkti.

Võrdluseks olgu öeldud, et mullu asetses Treffner matemaatika laia eksamis tabelis kõrgel neljandal kohal.

Treffneri gümnaasiumi direktor Ott Ojaveer viibib parasjagu välislähetuses ega olnud täna avaldatud eksamitulemustega kursis, mistõttu ei osanud kommenteerida koolitulemust, mis vilistlaste sõnul on alla igasugust arvestust.

Matemaatika kitsa eksami valis 3540 õpilast ning üleriigiline keskmine oli 38,4 punkti. Laia eksami valis 4160 õpilast ja üleriigiline keskmine on 51,9 punkti.

Eesti keele riigieksamite tulemustes on Treffner suutnud täita enda kõrgeid ootusi, saades 83,1 punktiga paremusjärjestuses teise koha. Vaid Tallinna reaalkool suutis oma 83,7 puntiga näidata keskmiselt paremat tulemust. Neile järgneb Tallinna Prantsuse lütseum 81 punktiga ja Tallinna Inglise kolledž 81 punktiga.

Eksamit tegi kokku 6549 õpilast ja riigi keskmine tulemus oli 62,9 punkti.

Eesti keel teise keelena said parimaid tulemused Tallinna humanitaargümnaasiumi õpilased, kus keskmine skoor oli 92,6 punkti sajast. Teise koha sai Keila kool 92,4 punktiga, kolmanda aga Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasium 90 punktiga.

Eksami tegijaid oli kokku 2216 ja riigi keskmine tulemus oli 60,2 punkti.