Eesti uudised

RÕIVAS: minu laenukoormus vähenes kordades

AEGA LÄKS, AGA ASJA SAI: Taavi Rõivas sai kesklinna kalli kodu müüdud! (70)

Marvel Riik, 26. oktoober 2017 16:49
Ekspeaminister Taavi Rõivas sai Tallinna kesklinnas Kassisaba linnaosas asuva majaosa müüdud.Foto: Skanton Kinnisvara
Endine peaminister Taavi Rõivas pani mullu septembris müüki oma majaosa Tallinna kesklinnas Kassisaba linnaosas. Möödunud kuul sai kodu edukalt müüdud. Siiski mitte selle hinna eest, mida Rõivas alguses küsis.

„Majaosa jäi eestlaste kätte, see on üks tore Eesti pere, kes ise elas samas kandis. Neile oli tähtis piirkond: lapsed käivad seal lasteaias ja koolis,“ kommenteeris Skantoni kinnisvaramaakler Tarvo Tavast endise peaministri Taavi Rõivase majaosa ostu-müügi tehingut, mis toimus 14. septembril.

Samal teemal

2016. aasta sügisel, kui Taavi Rõivas pani enda renoveeritud viietoalise kodu Kassisaba linnaosas müüki, oli majaosa algseks hinnaks 289 000 eurot. Aja möödudes langetati ametlikku hind 10 000 euro võrra ehk 279 000 euro peale. Kui eelmisel kuul läks konkreetselt tehingu tegemiseks, jagus veelgi ruumi hinnaga kauplemiseks.

„Ütleme, et natuke ikka kaubeldi ka,“ jätab kinnisvaramaakler lõpliku hinna siiski enda teada.

Kuigi kinnisvaral oli krõbedamat sorti hind, korvas seda maakleri sõnul reklaam, mida see peaministri koduna sai. „Ei saa öelda, et huvilisi oli rohkelt, aga oli inimesi, kes ei tulnud lihtsalt vaatama, kuidas peaminister elab või elas, vaid tulid ikka asja ennast vaatama.“ Tavasti sõnul jäi lõplikult sõelale kolm huvilist, kes käisid ka pangas oma laenuvõimalusi uurimas.

Põhjus, miks Rõivas pani enda Kassisaba kodu üldse müüki, oli seotud talle kuuluva eramajaga Nõmmel. See ootab renoveerimist. „Plaanime alustada esivanemate maja, minu sünnikodu, renoveerimisega ning seetõttu müüme oma senise kodu Tallinna kesklinnas,“ selgitas Rõivas mullu otsust.

Viimaste teadete järgi elab Rõivas oma neljaliikmelise perega Tallinna äärelinnas. Seega vahetas ta välja senise üürikodu kesklinnas Laidoneri villas, mis kuulus küll kunagi kaitseväe juhatajale kindral Johan Laidonerile, ent oli taasiseseisvumise algusaastatel pealinna kõige nooblim bordell.

Esimese hooga võiks mõelda, et Rõivaste uus elukoht ongi Nõmmel, majas, mida on  aasta jagu elamiskõlblikuks klopsitud. Kuid värske pildimaterjal Nõmmelt näitab, et elamise jälgi, rääkimata renoveerimistöödest, pole mõtet sealt otsida. Seega elavad Rõivad sootuks kuskil mujal.

Õhtuleht proovis saada Taavi Rõivaselt kommentaari, mis linnaosas poliitik oma perega pesitseb ja kas praegune riigikogulane investeerib müügist saadud raha Nõmme elumajja või maksab hoopis enda võlgu, mida mulluse huvide deklaratsiooni järgi on 335 081 eurot. Paraku pole me seni vastust saanud.

Taavi Rõivas: minu laenukoormus vähenes kordades

„Vastab tõele, et müüsime oma senise kodu Wismari tänaval [Kassisabas] ning kolisime kesklinnast veidi kaugemale. Kuhu täpselt, selle jätame pere privaatsuse huvides endi teada,“ ütles Rõivas Õhtulehele, täpsustades, et tema suur 335 081eurone võlakoorem, nagu näitab tema mullune huvide deklaratsioon, on kahanenud.

„Vastab ka tõele, et seoses eluaseme müügiga vähenes oluliselt (kordades) ka minu laenukoormus. Kõik detailid deklareerin majanduslike huvide deklaratsioonis nagu kord ette näeb.“

Rääkides ääre- ja kesklinna erinevustest, ei soostunud Rõivas eelistama üht teisele. „Äärelinnas on keskkond laste kasvatamiseks kindlasti parem, samuti on seal rohkem spordiradasid. Omad eelised on loomulikult ka südalinnal, kus kõik käe-jala juures.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee