Maailm

RÄNK ÕNNETUS: Soomes hukkus rongi ja kaitseväe veoki kokkupõrkes neli inimest (15)

Aadu Hiietamm, 26. oktoober 2017, 16:14
ÕNNETUSKOHAS: Rong jäi pärast kokkupõrget Soome kaitsejõudude veoautoga rööbastele.Foto: REUTERS/Scanpix
Soome lõunaosas Raseborgi (Raasepori) linna lähistel sõitis reisirongile neljapäeva hommikul kella kaheksa paiku reguleerimata raudteeülesõidukohal ette kaitsejõudude veoauto. Kokkupõrke tagajärjel sai neli inimest surma ja 11 haavata, vahendab YLE Uutiset.  

Reisirongile ehk täpsemalt rööbasbussile ette sõitnud Soome kaitseväe veoauto Sisu A2045  kuulus Uusimaa brigaadile. Traagiline õnnetus juhtus kompaniiõppuse ajal. Veoauto oli teel Syndaleni polügoonile. Sadas lund ja teeolud olid kehvad.

ÕNNETUSAUTO KABIIN: Kokkupõrke tagajärjel eraldus kabiin veoautost.Foto: AFP / Scanpix

Kokkupõrke tagajärjel eraldus kabiin veokist. Kui suur oli õnnetusse sattunud veoauto kiirus, selgub uurimisel. Sisu A2045 on võimeline liikuma kuni 80kilomeetrise tunnikiirusega. Selle kastis on turvavöödega kohad kuni 12 inimesele. Uurimisel selgitatakse välja ka õnnetuse põhjus.

VEOAUTO RUSUD: Rongi ette sõitnud veoautos oli kaheksa ajateenijat. Neist kolm sai surma ja neli raskelt vigastada. Foto: Reuters / Scanpix

Kaitseväe veokis oli kaheksa ajateenijat. Kolm neist hukkus, neli sai vigastada ja üks pääses õnnekombel ilma füüsiliste vigastusteta, kuid vajas hingeabi.  

Tammisaarist Hankosse liikunud Soome riikliku rongifirma VR reisirongis oli seitse inimest, kellest üks suri. 

Ametlikel andmetel toimetati õnnetuskohalt Helsingisse Töölö haiglasse neli raskelt vigastatud inimest. Seitse kergemalt vigastatut said abi Raseborgi haiglas. 

Yle Uutiset lisab õnnetusest rääkides, et Soomes on 3200 maantee ja raudtee samal tasapinnal ristumist ning neist 2500 kohas puuduvad hoiatusseadmed.

Kaastundeavaldused

Soome kaitseminister Jussi Niinistö ütles kaastundeavalduses:  „Võtsin suure kurbusega vastu teate Uusimaa brigaadi õnnetusest, milles hukkus mitu teenistuses olnud ajateenijat. Väljendan sügavat kaastunnet nende lähedastele. Üldine relvakohustus on Soome riigikaitse vundament. Kodumaa teenistuses olnud ajateenijate hukkumine on meile kõigile eriti raske.“ 

Kaitseministri sõnul moodustas Uusimaa brigaad abivajajate toetamiseks kriisirühma. Niinistö sõnul on veoauto turvaline, kuid turvavöödest jääb väheks siis, kui vastas on rong.

„Suure kurbusega kuulsin traagilisest liiklusõnnetusest Soomes, kus hukkus Soome ajateenijatest kaitseväelasi,“ sõnas Eesti kaitseminister Jüri Luik. „Avaldan sügavat kaastunnet kaitseminister Jussi Niinistöle ja hukkunud lähedastele ning soovin kiiret paranemist vigastatuile.“ 

Ka Soome president Sauli Niinistö avaldas hukkunute sugulastele ja lähedastele kaastunnet. „Noored ajateenijad olid kodumaa teenistuses. Teekonna lõppemine mõne ajateenija surma ja raskete vigastustega on tõeline tragöödia. Jagan veoautos ja rongis surmasaanute sugulaste ja lähedaste suurt leina. Soovin vigastutele jõudu õnnetusest ülesaamiseks.“ 

Ladina-Ameerikas ringsõidul olev Soome peaminister Juha Sipilä kuulis õnnetusest Boliiviasse jõudes ning avaldas kohe Twitteri kaudu kaastunnet. 

15 KOMMENTAARI

l
lugeja 27. oktoober 2017, 09:11
Järjekordne näide tõlkija keeleoskusest. Rööbasbussi kohta küll REISIRONG öelda ei sobi.. Soomlaste uudistes räägiti ka rööbasbussist. Seda on näha ka piltidelt.
k
Kiirel sirvimisel 26. oktoober 2017, 21:02
erinevatest ensoklüpeediatest ei leidnud ühtegi tundemärki, mis teeks antud sõidukist "rongi" (eng. train), küll aga osaliselt kattuv kirjeldusega lok...
(loe edasi)
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee