Eesti uudised

Koolivaheajal maksa rohkem: spaad ja veekeskused kasseerivad tavapileti eest nädalavahetuse hinna  (21)

Mariann Prooses, 25. oktoober 2017 23:40
KOOLIVAHEAJAL VEIDI KALLIM: Osa veekeskusi kasutab ära kõrgendatud nõudlust, et küsida koolivaheajal kõrgemat hinda.Foto: Ahto Sooaru
Mitmed Eesti spaad ja veekeskused küsivad koolivaheajal tavapärasest veidi kõrgemat piletihinda. Kas veerõõme pakkuvad puhkeasutused tahavad laste arvelt oma rahakotti täita?

Selline ebameeldiv hinnaüllatus langes esmaspäeval osaks Piretile, kes Pärnus Tervise Paradiisi veekeskust külastades pidi välja käima üle viie euro rohkem, lunastades pääsmed endale ja oma kahele lapsele.

„See ei ole ilus, et hinnatõus laieneb koolivaheajale,” leiab Piret. „Huvitav, kas siis ei peaks poes kommidki rohkem maksma ja kinopiletid, kui haridusministeerium on juba kord koolivaheaja kehtestanud?” küsib kahe lapse ema.

Haridusministeerium on lubanud koolidel vaheaegade asjus kaasa rääkida. Eelkõige puudutab see kevadvaheaegu, mis ei pruugi kõikides koolides langeda ühele ja samale ajale. „Kas laps peab tooma tõendi ja näitama, kas tal on koolivaheaeg või ei ole?” on Piret nõutu.

Tervise Paradiisist ei õnnestunud sealse hinnapoliitika kohta kolmapäeval vastust saada. Ka Kuressaares asuvast GoSpast, kus koolivaheajal kehtib nädalavahetuse hind, teatati, et nad ei jõua kolmapäeval vastata.

Hindadega mõjutatakse külastatavust

Küll aga selgitas Tallinn Viimsi SPA müügijuht Tiiu-Tuuli Sulg, miks Viimsi SPA omanikfirma opereeritav veekeskus Atlantis H2O Aquapark ning Kuressaares asuv Grand Rose spaa- ja saunakeskuski kasutavad sellist hinnapoliitikat. Sule sõnul tuleneb saunakeskustes ja veeparkides koolivaheajal kehtiv kõrgem hind prognoositud suuremast nõudlusest.

„Nõudlusest lähtuv hinnastamispoliitika on tavapärane ja seda kasutavad hotellid ja teised turismiettevõtted üle maailma. See võimaldab tarbimist natukene suunata – täituvust hajutada ja ülerahvastatust vältida. Need külastajad, kel on võimalik külastusaega vabamalt planeerida, on motiveeritud külastama veeparki väiksema nõudlusega ajal, kui pilet on soodsam.”

Sule sõnul on ette teada, et riiklikel koolivaheaegadel on hotellitoad tavapäraselt välja müüdud ning spaa- ja saunakeskust soovivad kasutada kõik hotellikliendid. Samas soovib iga spaakülastaja, et tal oleks piisavalt ruumi, et  saunades ja basseinides rahulikult naudiskleda. „Hinnapoliitika võimaldabki külastatavust natuke mõjutada. Kui on kehtestatud püsiv baashind ja inimesed tulevad koolivaheajal lastega kohale, siis on nendelgi ebamugav, kui veepark on väga täis,” märgib Sulg.

Sulg selgitab, et nad kasutavad koolivaheaja hindu haridusministeeriumi kehtestatud riiklike koolivaheaegade järgi: „Kui mõnes koolis on vaheaeg riiklikust koolivaheajast erineval ajal, saavad need lapsed meie spaa- ja saunakeskust külastada ajal, kui nõudlus on väiksem ja hind soodsam.”

Suuremat hinda ei küsi 

Kuressaares paiknev Johan Spa on üks neist, mis ei küsi klientidelt koolivaheajal veekeskuses käimise eest suuremat hinda. 

Spa juhi Johan Lõugu sõnul ei ole põhjust koolivaheajal kõrgemat hinda küsida, sest muidu maja ei täitu. „Lastele on meil küll tegevust pakkuda, aga me ei konkureeri suurte veekeskustega, kuhu lastega pered tahavad üldjuhul rohkem minna,” selgitab Lõuk. 

Lugu muudetud 8. jaanuaril 2018: loos oli algselt ekslikult kirjas, et Rakvere Aqva veekeskus ei tõsta koolivaheajal hindu. Vabandame lugejate ja Rakvere Aqva veekeskuse ees.

Samal teemal

23.10.2017
Pärnu Viiking spa külastaja: basseinis ujusid suured kakajunnid