Eesti uudised

PARDAKAAMERA VIDEO | Maastur rammis peaministri ametiautot (58)

Õhtuleht.ee, 26. oktoober 2017 18:57
Jüri RatasFoto: Erlend Štaub
Eile õhtul kella viie paiku sattus Tallinnas Draamateatri juures liiklusõnnetusse peaministri Jüri Ratase ametiauto, milles ka Ratas sees istus. Autole sõitis külje pealt sisse maastur Mercedes Benz. Õhtuleht palus juhtumi kohta kommentaari politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori asetäitjalt Priit Pärknalt.

Pardakaamera video Foto: PPA

Samal teemal

„PPA sõidukit Audi A8, milles viibis peaminister, saatis julgestusauto. Praeguseks oleme välja selgitanud, et auto kiirus oli ristmikule jõudes 58 kilomeetrit tunnis,“ selgitas Pärkna. „Sõiduk Mercedes, mis liikus Georg Otsa tänavalt Pärnu maanteele, oleks pidanud veenduma enda manöövri ohutuses. Ristmikul on märk „Anna teed“. Jalakäijatele põles sel hetkel fooris punane tuli. Audi ületas ristmikku kollase tulega.“

„Õnneks ei saanud selles liiklusõnnetuses keegi viga ja tegemist on kindlustusjuhtumiga. Täpsem kahjusumma saab selgeks pärast seda, kui meieni on jõudnud Audi remondikulud,“ rääkis Pärkna.

Pärkna sõnul on operatiivsõitu sooritades õigus liiklusreeglitest kõrvale kalduda, kuid seda tehes on tähtis tagada ka teiste liiklejate ohutus. "Operatiivsõitu tehes tehaksegi kõik selleks, et olla võimalikult nähtavad kasutades selleks nii sireene kui ka vilkureid. On tähtis, et kõik autojuhid oleksid liikluses tähelepanelikud ja märkaksid aegsasti võimalikke ohuolukordi,“ ütles ta.

„Täna puudub meil põhjus menetluse alustamisteks Audi sõidukijuhi osas,“ lisas Pärkna.

Eile mööda Pärnu maanteed Viru ringi suunas sõitnud PPA sõidukile Audi A8-le, milles viibis peaminister, sõitis külje pealt sisse Georg Otsa tänavalt Pärnu maanteele keeranud sõiduauto Mercedes. Peaministri toimetasid politseiametnikud Stenbocki majja teise sõidukiga.

Kuigi alarmsõidul olnud PPA sõidukil põlesid vilkurid ning töötas sireen.

Samal teemal

16.03.2018
PARDAVIDEO | Purjus pätti vilkuritega autos transportinud politseiauto tegi avarii
23.02.2018
VIDEO | Alarmsõitu teinud Eiki Nestor: teenetemärgi pidulikult tseremoonialt enne lõppu lahkumine olnuks kohatu
09.11.2017
Ratas: mina andsin julgestuspolitseinikule korralduse alarmsõitu teha
27.10.2017
Valdo Randpere: miks pidi auto Jüri Ratasega üldse vilkurite saatel mürsuna linna mööda lendama?