city24 pilt (city24)

Tartu Linnavalitsus võttis vastu ja suunas avalikule väljapanekule Raatuse kvartali detailplaneeringu, milles nähakse ette alale kuni kaheksa 50-meetrise maja ehitamist.

Detailplaneeringus on ette nähtud Raatuse, Pika ja Põik tänava vahelisele alale ehitusõiguse määramine kolme hoonestatava krundi ja kuni kaheksa korterelamu-ärihoone ehitamiseks, seejuures on hoonete suurim lubatud absoluutkõrgus vahemikus 49 kuni 56 meetrit, teatas Tartu linnavalitsus.

Kõige kõrgem maht on kavandatud Raatuse ja Pika tänava äärde, kus kõrgus peab langema korruse haaval hoovi suunas.

Planeeritav ala on suures osas hoonestamata ja selle pindala on 12 300 ruutmeetrit. Raatuse tänava 33 ja 33a kinnistu ning Pika tänava 33b omanik on Tartu linn, ülejäänud kinnisasjad on eraomandis.

Raatuse tänava äärde rajatavatel hoonetel tuleb esimesele korrusele kavandada kaubandus- ja teenindusfunktsiooniga ruumid, kogu hoonestusala ulatuses on maa-aluse parkla rajamise võimalus.

Pikale ja Raatuse tänavale on üldplaneeringuga ette nähtud jalgrattarajad ning lisaks tuleb tagada jalakäijate ja jalgratturite läbipääs kvartalist. Lisaks sellele tuleb planeeringulahenduse elluviimisel rajada ka sademevee eesvool kuni Emajõeni.

Detailplaneeringuga saab tutvuda avalikul väljapanekul, mis toimub 14. kuni 28. novembrini Tartu infokeskuses raekoja esimesel korrusel ja linna kodulehel.

Allikas: BNS

Loe lisaks: Tartu Raatuse kvartalisse planeeritakse kõrghooneid

Jaga artiklit

31 kommentaari

P
Paistab nii, et endine Tartu tahetakse maaasa teha ja tundmatuseni muuta.  /   12:32, 16. nov 2017
Ega seal Raatuse tn. piirkonnas ongi juba peaaegu k6ik vanad väärtuslikud puumajad maatasa lükatud, mis olid Tartule nii iseloomulikud ja ajalooliselt väärtuslikud. L6hutu asemele muudkui aga n.ö. "arendatakse kinnisvara". Monstrum-ehitised kerkivad nagu s.taseened peale vihma.
R
Raatuse tänav on samuti kesklinna piirkond  /   09:52, 16. nov 2017
ja kunagi, kui muinsuskaitse veel toimis, oli juba seet6ttu kesklinna piirkonda ehitamine keelatud, mis arheoloogilisi leide sealne maap6u sisaldab. Sellesse piirkonda ehitamine on väärtusliku ajaloolise materjali hävitamine ehk vandaalsus. K6ik kommenteerijad teavad, et raekoda ei asu Raatuse tänaval - kuid Raatuse tänav jääb siiski ikka veel vanalinna piikonnaks ka praegusel, "k6ik müügiks" ajal.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis