Eesti uudised

Koolinoored lõid oma maapäeva ja sammuvad manifestiga riigikokku (6)

Maarit Stepanov, 25. oktoober 2017, 15:00
RIIGIKOGU ETTE: Noorte Maapäeva liikmed panid paberile manifesti, millega antakse riigikogule märku, mis on nende jaoks tulevikus oluline. Pildil Eesti Õpilasesinduste Liidu aseesimehe Marcus Ehasoo juhitava rühmatöö osalised.Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Eile kogunesid õiguskantsleri kantseleisse koolinoortest maapäeva saadikud, kes panid punkti ühisele manifestile: riigikogule esitatakse olulisimad ideed selle kohta, mis peaks Eestis tulevikus muutuma.

Noorte Maapäeva üks eestvedajaid, Eesti Õpilasesinduste Liidu aseesimees Marcus Ehasoo kirjeldab, et see oli juba mais, kui maha istuti ja sellise noorte manifesti mõttele tulid.

28. novembril täitub ju sada aastat sellest, kui Eestimaa Kubermangu Ajutine Maanõukogu ehk maapäev kuulutas end kõrgeimaks võimuks. Selle tähistamiseks otsustatigi kokku kutsuda 106-liikmeline noorte maapäev, kes pani kirja oma manifesti. Marcus Ehasoo ütles dokumendi sisule mõeldes, et noorte jaoks on olulisim teema haridus. „Aga üllatavaks on osutunud, et hästi populaarne teema on keskkond. Ettepanekud, mis on tehtud, on küllaltki innovaatilised ja rohelised – väga palju pühendutakse taastuvenergia kasutamisele, jäätmekäitlusele, transpordile, teedevõrkudele.“ Üks konkreetsem ettepanek on Ehasoo sõnul näiteks visioon, et 2035. aastaks võiks kogu Eesti energiamajandus tugineda taastuvenergiale. „Aga räägime veel ka sallivusest ja üldse ühiskondlikust aktiivsusest,“ kirjeldas ta. 

Mida riigikogulased noorte mõtetest arvavad, selgub 28. novembril, kui manifest antakse presidendi ees riigikogule üle. Samal päeval annavad riigikogus esitatud erakondade fraktsioonid manifestile ka avalikult tagasisidet.

6 KOMMENTAARI

e
Eesti kodanik. 25. oktoober 2017, 18:24
Noored tehke sporti, hoidke kokku, armastage oma rahvast ning rahvust. Ärge kummardage raha võimu, ega võõraid!
a
Arvamus 25. oktoober 2017, 16:11
Noo ei ole see tulevik nii helge nagu kirjatükkis mainitakse. Kas kavaluse või jõuga võetakse meie rannariba ükskord nagunii ära. Nii on see aastasadu olnud ja ega tulevikusgi paremat loota ole.
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee