Eesti uudised

Eestis ravimatuks tunnistatud naise viimane õlekõrs on Moskvas tehtav ülikallis operatsioon. Lead saab aidata, tehes annetuse tema kontole EE677700771002011805, Lea Vitsut, selgitusse märkida „Annetus“.

„Haigus ei küsi, kes sa oled või kui palju sul raha on!“ (33)

Kristiina Tilk, 25. oktoober 2017 00:05
LOOTUSRIKAS: Lea ei vannu haigusele alla ning loodab, et pääseb Moskvasse operatsioonile ja saab oma seisundi vähemalt stabiliseerida.Foto: Martin Ahven

„Lea, kuidas sa ometi ei oska?“ küsib ravimatult haige naine endalt siis, kui katsed riietuda on läinud vett vedama. „Kui varem nii lihtsana tundunud tegevused korraga üle jõu käima hakkavad, ajab vahel ikka enda peale kurjaks küll.“ 

On aasta 2006. Tallinna spordiinternaatkooli (praegune Audentes) kergejõustiku eriala lõpetanud Lea tuleb töölt koju, viskab koti nurka, vahetab riided ja läheb tavapärasele jooksuringile. Ootamatult ei kuula aga muidu terve ja tugeva naise jalad enam sõna.

„Ma ei jõudnud ühte jalga enam vedada, koperdasin pidevalt parema jalalaba taha,“ meenutab Lea esimest ilmingut haigusel, mis aina süvenes. Veel sama aastanumbri sees läks ta arsti juurde. Toona peeti naist esiti suisa simulandiks ja soovitati passi vaadata. Rabav diagnoos – raske närvihaiguse hulgiskleroosi progresseeruv vorm sclerosis multiplex – pandi alles kaks aastat hiljem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.10.2017
TEADLASED: peaajupõrutus teismeeas tõstab hulgiskleroosi haigestumise riski
09.10.2017
Ema D-vitamiini puudus võib lapsel põhjustada polüskleroosi
24.07.2017
Ränka haigust põdev kunstnik Margus Elts: „Varsti olen jälle jalul!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee