Eesti uudised

President Kaljulaid kutsus põllumehi üles arutama ühise kindlustusfondi loomise üle (16)

Toimetas Kristin Aasma, 24. oktoober 2017, 19:37
President Kersti Kaljulaid Tiina Kõrtsini
Vabariigi President Kersti Kaljulaid kiitis täna Aasta Põllumehe auhinna üleandmisel peetud kõnes Eesti toidu kvaliteeti ning kutsus senisest tõsisemalt arutama sellise fondi loomise üle, mis aitaks toime tulla põllumeeste jaoks keerulistest ilmastikuoludest tingitud raskete aastatega.

Riigipea sõnul on viimased aastad üha enam näidanud nii meil kui maailmas, kuidas hakkab tegelikkuses välja nägema see kliima muutumine, mille eest on osad teadlased hoiatanud, ning toonitas, et lisaks kliimamuutuste vastu võitlemisele muutub üha olulisemaks ka kohanemine ning uutes ja heitlikes tingimustes toimetulekuks valmistumine, edastas Vabariigi Presidendi Kantselei kommunikatsiooniosakond.

Samal teemal

„Tänavuse aasta näol on tegemist meeldetuletusega, et küsimus, kuidas põllumajandussektori paratamatuid riske tootjate, töötlejate, tarbijate ja ka toetuse maksjate – Euroopa Liidu ja Eesti riigi – vahel senisest ratsionaalsemalt jagada, ootab veel lahendust,“ ütles riigipea oma kõnes ning kordas juba aasta tagasi samas kohas enda poolt välja käidud mõtet, et eelistatud oleks olukord, kus me suudame vähemalt Eesti sees kokku leppida üldised põhimõtted, millega kõik osapooled teaksid arvestada kriisi puhkedes või ka ootamatu tulude suurenemise korral. „Omamoodi sotsiaalne kokkulepe, mis töötaks kindlustusena – halbadel aastatel toetada neid, kelle saak uppus, aga headel aastatel koguda fondi, mida siis vajadusel saaks kasutada.“

President Kaljulaid rõhutas põllumeestele kõneldes ka põllumajandussektori tehnoloogilise arengu olulisust. „Põllumajandusega tegelevate inimeste arvu vähenemine tähendab üksnes produktiivsuse kasvu, mitte majandusharu ebaolulisust. Tehnoloogiline areng põllumajanduses ei peatu, ja kui mitte järgmisel kümnendil, siis ülejärgmisel kindlasti ei ole probleemiks vilja õigeaegne koristamine sellistelt põldudelt, kust me sel aastal saaki koristada ei suutnud,“ oli riigipea lootusrikas.

„Eesti toit on imeline ja ma olen iga päev õnnelik selle üle, kui head on Eesti toidukaubad. See on oluliselt parem ja kõrgema kvaliteediga kui paljudes teistes riikides. See on samasugune ressurss ja rikkus nagu meie visadus neid põlde jätkuvalt edasi harida,“ ütles president Kaljulaid.

16 KOMMENTAARI

m
Muidugi teeme! 25. oktoober 2017, 11:07
Fond on väga vajalik! Kogume maameestelt fondi palju pappi ja haldame seda- osa rahaga mängime börsil, ülejäänu läheb palkadeks ja fondi halduskuludeks.
Maameestele näitame pärast sõrmede vahelt pöialt.
Elagu Buratino, meie toidulaua katja.
j
jämesool 25. oktoober 2017, 09:55
no see foto on küll jubedus- kas tõesti normaalset juuksurit pole? lasku kasvõi kerged lokid teha- saab kohevust natuke juurde...
Loe kõiki (16)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee