Galeriid

SÜNNIPÄEVAGALERII | Särav Gerli Padar laulab end läbi elu (6)

Õhtuleht.ee, 6. november 2019, 07:00
Foto: Martin Ahven
Täna tähistab sünnipäeva lauljatar Gerli Padar, kes on tuntud ka muusikalinäitleja ja saatejuhina. Palju õnne!

Gerli esimene tõsisem ülesastumine muusikas oli 1994. aasta võit ETV laste laulusaates "Laulukarussell". Järgmisel aastal osales ta ETV laulusaates "Kaks takti ette". 1995. aastal võitu ei saabunud, kuid 1997. aastal osales Gerli uuesti ning võitis, saades maksimumpunktid kõigilt žüriiliikmetelt peale Koit Toome. 

Gerli on osalenud ka erinevates sooloprojektides ning olnud Soome ansambli Rock Elements solist.

Gerli on osalenud Eesti Eurovisioni rahvuslikus eelvoorus Eurolaulus neli korda. 1999. aastal esitas ta võistlusel laulu "Aeg kord täidab soovid". Laul jäi viimaseks, saades 34 punkti. 2002. aastal proovis Gerli uuesti, esitades soomlaste kirjutatud laulu "Need A Little Nothing". Ka seekord ei pääsenud ta edasi, kuid saavutas kolmanda koha. 2007. aastal esitas lauljanna Hendrik Sal-Salleri kirjutatud lugu "Partners In Crime" ning võitis võistluse, saades telefonihääletusega 72 175 häält.

Gerli sõitis Eestit esindama 2007. aasta Eurovisioni lauluvõistlusele, kus ta pidi enne finaali ka poolfinaalis esinema. Gerlil ei õnnestunud finaali pääseda ja ta saavutas 33 punktiga 22. koha. Võistlusel "Eesti laul 2018" osales ta koos Eliis Pärnaga, lauldes laulu "Sky". Laul pääses finaali, kuid jäi seal viimaseks.

Lisaks eurolavadele on Gerli tuntud ka kui muusikalinäitleja. Ta on kaasa teinud muusikalides "Chess", "Cabaret", "Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud" ja lasteetenduses "Detektiiv Lotte".

Lisaks muusikalisele  andele on Gerli säranud saatejuhina: 2006. aastal juhtis ta koos Marko Reikopiga saadet "Eurolaul 2006". Samal aastal juhtis ta koos rahvateadlase Mikk Sarvega õuesõppimise saadet "Õpiõu", 2008. aastal juhtis ta koos Mart Sanderiga saadet "Tantsud tähtedega" ning 2010. aastast oli ta ekraanipartneriks Jüri Aarma, kellega koos juhiti ETV laulusaadet "Lauluga maale".

Gerli Padari elukaaslane on tantsutreener Martin Parmas, kellega lauljanna kohtus 13 aastat tagasi saates "Tantsud tähtedega". Peres kasvab 14aastane tütar Amanda Rebeca, kes on sündinud Gerli eelmisest abielust ning kellest on saanud tipptasemel võistlustantsija.

2014. aasta augustis nägi ilmavalgust Gerli ja Martini ühine tütar Camilla Miranda. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee