Eesti uudised

Aasta põllumehe tiitli pälvis Raplamaa piimatootja Margus Muld 

Toimetas Triinu Laan, 24. oktoober 2017 15:25
Aasta Põllumees 2017 Margus Muld. Foto: Sven Arbet
Riigikogu konverentsikeskuses peetud konverentsil kuulutati teisipäeval tänavuseks aasta põllumeheks Raplamaa piimatootja Margus Muld osaühingust Kaiu LT. Võitja pälvis ajaloolise „Külvaja“ kuju koopia.

Sel aastal parima piimakarjakasvataja tiitli pälvinud Margus Muld on Raplamaal Kaiu LT osaühingu farmis tõstnud lehmade piimatoodangu üle 12 200 kilogrammi lehma kohta aastas, tõustes Eesti absoluutsesse eliiti lehma kohta piimatoodangult.

Samal teemal

Margus Muld selgitab, et kõrgete tulemusteni on Kaiu farmis viinud väga hea geneetilise lüpsivõimega kari, suurepärane meeskonnatöö ning täppisarvutustele baseeruv loomade söötmisratsioon.

Veterinaararsti haridusega Margus Muld on tegutsenud põllumajanduses juba paarkümmend aastat. Praegu juhib ta väliskapitalil suurfirmas Trigon Dairy Farming Estonia loomakasvatust ja põllumajandust nii Kärlas, Väätsal kui Kaius. Kõige silmapaistvamad tulemused ongi saavutatud Kaius. Kaiu farmis on 650 lüpsilehma. 2008. aastal ehitati vabapidamisega laudakompleks, silohoidlad, ja puistesöödahoidlad. Maad haritakse 1800 ha.

Kaiu loomad on parimal järjel tõuaretusega, kuna siin farmis on tegeletud nii järjepideva tõuaretuse kui loomade selekteerimisega pikemalt kui teistes Trigon Dairy Estonia farmides. Aasta põllumehe konkursile esitas Margus Mulla kandideerima Maaelu Edendamise Sihtasutus.

Samal teemal

23.08.2017
ENNEOLEMATU AASTA: viljakoristuse algus lükkus juulist septembrisse!
08.12.2016
Põllumees: maa läheb selle kätte, kellel on rohkem raha
25.10.2016
President Kaljulaid: põllumajandus ei kao kuhugi, küll aga muutub
10.11.2015
President Ilves kuulutas aasta põllumeheks teraviljakasvataja Romet Rässa