Eesti uudised

ID-kaardi turvaaugu parandus jõuab inimesteni väga aeglaselt (14)

Õhtuleht.ee, 24. oktoober 2017 14:53
Foto: Martin Ahven
Kui algselt lubas riik, et turvaveaga ID-kaardid tehakse novembris tarkvarauuendusega korda ja probleem laheneb, siis nüüd on selgunud, et selle tulemusena pannakse sadade tuhandete inimeste kaardid enne kinni, kui tarkvarauuendus neile üldse kohale jõuab ning Maciga läheb selliste ID-kaartide kasutamine senisest palju keerulisemaks.

RIA e-ID valdkonna juht Margus Arm tunnistas portaalile Geenius, et ID-kaardi tarkvarauuendust suudetakse välja saata ligi 15 000-le kaardile ööpäevas. Kuna aga riik peatab olemasolevate ID-kaartide sertifikaadid juba novembri keskel, jõuab lähipäevadel välja tulev uuendus selleks ajaks maksimaalselt paarisaja tuhande inimese arvutisse. Kokku on veaga kaarte Eestis aga ligi 800 000.

Samal teemal

“Tegemist on lihtsalt tehnilise piiranguga, süsteemid ei ole selliste mahtude jaoks mõeldud,” rääkis ta. “Tavakorras toodetakse päevas umbes 2000 kaarti. Lühiajaliselt ei ole võimalik seda mahtu soovitud määrades kasvatada.”

Tempoga 15 000 inimest päevas võtaks kõigi uuendamine aega ligi kaks kuud, aga ID-kaartide sertifikaadid peatatakse juba novembri keskel. Seega on paratamatu olukord, et osade ID-kaardi omanike kaardid ei ole veel uuendatud, kui nad juba e-teenustest ära lõigatakse.

Refereeritud artikli täisteksti loe portaalist Geenius. 

Samal teemal

26.09.2017
ID-kaardi uuendamine läks käima, eelisjärjekorras võetakse ette pangad ja tervishoid
24.09.2017
RIA: ID-kaart murtakse varem kui esialgu prognoositud
16.09.2017
Tšehhi teadlaste töö kokkuvõte: ID-kaartide sertifikaate pole põhjust sulgeda
28.08.2017
Kolmveerand miljonit ID-kaardi kasutajat lõigatakse korraga ära kõigist e-teenustest