Krimi

Õnnetusse sattunud hobustest teatati häirekeskusele juba varem (28)

Toimetas Gerly Mägi, 24. oktoober 2017 13:46
Foto: Robin Roots
Eile hommikul teatas tähelepanelik liikleja häirekeskusele kolmest jooksus olevast hobusest, kes liiklust häirivad. Ligikaudu poolteist tundi hiljem juhtus liiklusõnnetus, kus veoauto sõitis korraga kolmele loomale otsa, hobused surid saadud vigastustesse.

„Kõne hobustest laekus häirekeskusele kell 5.54, päästekorraldaja sisestas infosüsteemi teate politseile, mis oli kohe kell 5.59 politseile kättesaadav ning kella kuuest juhtumiga edasi juba politsei,“ kirjeldab info liikumist häirekeskuse avalike suhete juht Jaana Padrik. 

„Kõnes teatati, et Saku–Tõdva maantee neljandal kilomeetril /.../ jooksevad  3-4 hobust põllu peal ja sõidutee ääres. Selle sisuga teateid rohkem ei laekunud,“ sõnas Padrik.

Samal teemal

Põhja prefektuuri operatiivteabetalituse juhi Jane Varipuu sõnul võttis politsei vastu otsuse, et otsene oht liiklusele ning vajadus liiklust reguleerida puudub.

„Kuna politseil puuduvad vastavad võimalused karjast eemaldanud loomi kinni pidada ning loomade liikumise eest vastutab loomaomanik, kes peab muuhulgas tagama ka selle, et loomad ei jookseks omapäi ringi, üritatakse tavaliselt kindlaks teha loomade omanikku,“ selgitab Varipuu.

„Nii toimisime ka antud sündmuse puhul. Selleks kontrollisime üle, kas piirkonnas asuvad hobusekasvatused ning helistasime piirkonnas asuvale puhkekeskusele, kuid loomaomanikku tuvastada ei õnnestunud. Kuna rohkem teateid loomade/hobuste kohta ei laekunud, siis patrulli adressaadile ei saadetud,“ kirjeldab Varipuu olukorda.

Varipuu sõnul on tegu kahetsusväärse juhtumiga, kuid kui vaadata, et esmase teate ja liiklusõnnetuse asukoha vahemaad, siis tõenäoliselt ka patrulli adressaadile reageerimine ei oleks ära hoidnud toimunud õnnetust.

Samal teemal

24.10.2017
SAATUSLIK ÕNNETUS: kolm hobust hukkusid autorataste all
23.10.2017
FOTOD JA VIDEO | Saku vallas sõitis veok surnuks kolm hobust