Maailm

Liitlasväed vallutasid Süüria suurima naftavälja (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. oktoober 2017 22:07
SDFi sõduridFoto: AFP / Scanpix
Araabia-kurdi sõdurid vallutasid eile ISISe käest Deir Ezzori provintsis asuva al-Omari naftavälja, vahendab CNN.

Araabia-kurdi vägede ehk Süüria Demokraatlike Vägede (lühend SDF) esindaja Laila al-Abdullah sõnul jätkab SDF nüüd lähedalasuvast linnast ISISe võitlejate tagaotsimist. Al-Omari naftaväli on 2014. aastast ISISe võimu all olnud ja terrorirühmitusele korralikult kasulik olnud, ehkki naftavälja tootlikkus on terroristide käes kordades vähenenud.

Samal teemal

ISIS on viimastel nädalatel mitmeid olulisi kaotusi kannatanud, muu hulgas oma mitteametliku pealinna Raqqa kaotus USA-SDFi liitlasvägedele. Mõnikümmend ISISe võitlejat, kes al-Omari kaitsesid, on nüüd surutud Eufrati jõe lähedal asuvasse piirkonda, kust ida poolt lähenevad SDFi väed, jõe läänekaldal on aga end sisse seadnud Süüria valitsusväed Vene-Iraani koalitsioonivägedega.

Ehkki põhimõtteliselt ei peaks kaks eri väge koostööd tegema ning olema ka suuresti vaenujalal, on üksteisest vaid meetrite kaugusel üle jõe olevate sõdurite suhtumine üksteisesse rahulik. Venelased saatsid oma esindajad SDFiga läbi rääkima, et mitte üksteise teele ette jääda ning USA sõjalennukid väldivad Vene omade lähedusse sattumist.

Samal teemal

14.11.2017
RAQQA VABASTAMISE RÄPANE SALADUS: mitusada terroristi pääses põgenema
09.11.2017
ISISe lõplik kaotus Süürias: mis saab edasi?
03.11.2017
Süüria sõjavägi võttis ISISelt tagasi Deir al-Zouri