Krimi

Uudist täiendatud: lisatud teatrijuhi ja koolijuhi kommentaarid!

Teoteatris peetud peolt viidi politseisse 16 alkoholijoobes alaealist (22)

Toimetas Kristin Aasma / Delfi, 23. oktoober 2017 16:37
Joobes alaealine. Fotolavastus.Foto: Tairo Lutter
Laupäeval võtsid korrakaitsjad Tallinnas Kalamajas asuvas MTÜ Teoteater kinni 16 alaealist noort inimest, kes olid sünnipäevapeol end purju võtnud. Politsei menetlusest selgub, kuidas noorte käitumist mõjutada ja neid paremale teele juhatada.

"Laupäeval kella 23 ajal said politseinikud väljakutse Vana-Kalamaja tänaval asuvatesse ruumidesse, kus üks nooruk pidas oma 18. sünnipäeva," selgitas Kesklinna politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko.

Samal teemal

"Politseinikud tegid kindlaks, et peol viibis ka 16 alkoholi tarvitanud alaealist. Nad viidi politseijaoskonda, kus nende suhtes alustati väärteomenetlused ning hiljem anti noored üle lapsevanematele. Menetluse käigus selgub, mis antud teole järgneb – sõltuvalt noore varasemast taustast leitakse koos lastekaitsega alaealisele loodetavasti parim mõjutusvahend. Karistus rahatrahvi näol on vaid üks vahend ning ennekõike püütakse leia alternatiivne noore käitumise mõjutamiseks. Selleks võib olla liitumine näiteks mõne programmiga."

Teoteatri juhi Piret Viisimaa sõnul oli väga inetu, et noorte peost politseile teatati ja et politsei juba varajases peofaasis erapidusse sisse tungis, kirjutas Delfi. "Ma ei tea, mis kurjus võis sellisel noorel inimesel olla, kes niimoodi teise inimese peo ära rikkus," ütles teatrijuht, kes kahtlustab, et politsei kutsus välja keegi, kes peole kutset ei saanud.

Piret Viisimaa (foto on tehtud aastal 2007). Foto: Marina Pushkar / Postimees / Scanpix

"Pidu algas noortel kell 22. Selleks ajaks olid noored jõudnud ainult null-koma-midagi promilli tervitusnapsiks sisse juua," selgitas Viisimaa, kelle teada olid pidulised enamjaolt täisealised. Ta ütles aga, et ei kellaaeg ega ka lärm ei olnud selline, et keegi naabruskonnast võinuks öörahu rikkumise pärast politseid teavitada.

Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur avaldab Piret Viisimaa suhtumise peale sügavat nördimust öeldes, et alaealiste joomisele peab olema nulltolerants.

Hendrik Agur Foto: Teet Malsroos

"Kõhe ja arusaamatu on Teoteatri juhi Piret Viisimaa kaeblemine “politseile kaebamisest” noorte joomisest teatamisel," kirjutas koolijuht Facebookis. "Kuidas üldse teisiti? Ei ole jõudnud meie uute naabritega Kalamajas veel tutvust teha ja kahju, kui esimene tutvus pidi algama teadmisega, et teatrijuht tolereerib noorte joomist ja pigem soodustab seda (mis see antud juhtum siis muud on?). Täiskasvanute väärtushinnangud on tavaliselt välja kujunenud ja neid juba “ümber ei kasvata”, seega on paraku usalduskrediit kahanenud miinimumini teatri ja teatrijuhi suhtes, kus noorte joomist pigem soositakse. Milline vanem sooviks oma lapse saata teatrisse, kus lapsed võivad tarbida alkoholi? Ma usun, et mitte keegi. Kindlasti ka mitte kool."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee