Maailm

Evolutsiooniteooria skeptikud: maailm loodi täna 6021 aastat tagasi?

Toimetas Greete Kõrvits, 23. oktoober 2017 16:51

26 KOMMENTAARI

M
?/ 23. oktoober 2017 20:54
Miks just see arv, aga mitte mõni teine? Erinevad vanast testamendist lähtuvad religioonide teoloogid on saanud arvutamistel kuni mitme tuhande aasta võrra erinevaid tulemusi. Nii katoliiklikud õigeusklikud kui ka judaismi teoloogid on jõudnud erinevate tulemuseni. Ühed on jõudnud üle juba 7000 aasta. Teiste järgi pole vaat et veel 5000-ki täis.
t
Tiit/ 24. oktoober 2017 10:54
Meile opetatav evolutsiooniteooria on paras jama, inimkond on palju vanem kui arvatakse. See 6021 aastat on ka jama.
Texasest leiti ese mida nimetatakse "London hammer", kivi seest leiti tänapäeva haamer. Ainult selle kivimi vanus on umbes 100 miljonit aastat. Isegi selle haamri puust vars on kivistunud.
https://www.historicmysteries.com/the-london-hammer/
m
mehed../ 23. oktoober 2017 20:11
..teeme nii, et rohkem peale ei võta... eksju..
s
spets/ 23. oktoober 2017 20:04
ise pakuksin välja et umbes 10 korda vanem, maa oli juba olemas palju varem, isegi kuni 1 000 000 aastat, aga siis puudus vesi ja teine suur pauk, umbes 60000 aastat tagasi oli maa ja veeilma kokkulendamine, mille tagajärjel tekkis maailm!
s
spetsile/ 24. oktoober 2017 15:15
Ja millal toimus selle veemaa kokkupõrge mõistusemaailmaga? Näib, et see oli küllüsna väike pauk, sest tundub, et seda mitte igaühele ei jagunud.
h
Heyx/ 23. oktoober 2017 18:31
Tänapäeval veel uskuda seda evolutsiooni ja neid miljardeid aastaid on ikka päris naiivne... tegelikult on teadlased kindlaks teinud, et maa ei ole nii vana ja see 6000 aastat on peaaegu õige.
Ka see on leitud, et nafta maasees taastub kui sinna pumbata kõike orgaanilist ja seda väga kiiresti kuid seda ei või kuidagi avalikustada ja tunnistada sest siis ei saaks nii kõrget hinda hoida ja väga palju pettust tuleks avalikuks.... Kogu teadus on üks suur pettus ja mull aga nii on teatud rinkkonale väga kasulik ja lihtne rahvas ei tohi seda teada kuidas asjad tegelikult on...
n
nafta küll kohe kiiresti ei taastu.../ 23. oktoober 2017 19:58
Nafta on moodustunud miljonite aastatega - seega, pead veel ikka kõvasti ootama.
Ja veel, muide, vanimad leitud inimluud on sadu tuhandeid aastaid vanad..
k
23. oktoober 2017 20:12
kuidas nende luude vanus tõestati?
k
Kuidas luude vanust tõestati?/ 23. oktoober 2017 23:07
Pärast FSB spetsialistide kätte sattumist tunnistasid need luud ise oma vanuse ülesse. ;)
S
!/ 24. oktoober 2017 02:21
See saavutati vaid KGB spetsialistide abil ning rahvusvahelises koostöös. Luudel löödi sõrmipidi sahtli vahele, siis tunnistasidki puhtsüdamlikult üles..
a
Alice/ 24. oktoober 2017 10:04
Kuule, Heyx! Mine arsti juurde!
Ja kui juba teel oled, põika kooli ka. Rinkkonnale? Maasees? Jne.
u
Uunu/ 23. oktoober 2017 18:17
Kuidas siis "tegelikult" oli? Kas keegi, kes usub või püüab tõestada miljonite või miljardite aastate vanusesse maailma, saab seda tegelikult teha. Ei saa. Ka see on vaid teooria.
a
Alice/ 24. oktoober 2017 10:06
Uunu! Võta Heyx kampa ja minge koos. Arsti juurde.
u
Usume James Ussherit ja oleme õnnelikud! Elagu teised esoteerokud, selgeltnägijad ja sensitiivid! Kirik on teiega!/ 23. oktoober 2017 18:08
Maksame kõik ilusasti kümnist kirikule nagu piiblis kästakse ja teadust pole vaja. Muuseas see, et Päike ümber Maa käib on siiski tõsi. Teadus teeb vigu.
a
Alex, Jeesus Kristus andesta meile kui oleme üle astunud. Aamen/ 23. oktoober 2017 17:57
Pilvede pealt sa laskusid meile rahus, sest sinu Issanda auhiilgus on ülemaailma. Rõõmustage Jumala üle, sest ta on meiega, igalpool, igal ajal, nii öösel, kui päeval. Iga ühel on antud pisut Jumalat mis ei ületa Jumalat!
o
Oih/ 23. oktoober 2017 17:49
vandenõu teoreetikud Kennedi tapeti täpselt
19694 päeva tagasi

p
Peeter/ 23. oktoober 2017 17:44
James Ussher tegi ühe imelihtsa arvutsliku vea - Piiblis pole nimelt öeldud, millal Jumal lõi "valguse" ehk millal hakati päevi lugema. Esimene Piibli lause ütleb: "Alguses lõi Jumal taeva ja maa". Hiljem lõi Jumal ka valguse (päikesed) ja alles sealt alates hakati päevi (aastaid) lugema. Aga millal Jumal Päikese lõi, seda ei ole kirjas.
Aga et inimene kellegi poolt loodud on, peaks küll igale mõtlevale inimesele selge olema. Et kaks inimest - mees ja naine(!) arenesid ühel ja samal ajal amööbist ja said sellel tühjal maakeral kokku (samal aastal, samal päeval, samal tunnil), paaritusid ja said lapsi - seda juttu usub küll ainult Nõukogude kasvatuse saanud kodanik.
a
Alice/ 24. oktoober 2017 10:47
Kolmekesi veel lõbusam! Arsti juures...
Evolutsiooniteooria (teooria selle sõna teaduslikus tähenduses) on osutunud ümberlükkamatuks faktiks. Nii nagu näiteks gravitatsiooniseadus ning asjaolu, et maakera on ümmargune. Need on teooriad, mida pole võimalik ümber lükata. Või vähemasti on need on siiani osutunud ümberlükkamatuteks. On siililegi selge, et kui peaks välja ilmuma keegi, kes on suuteline evolutsiooniteooria (s.t. Peeter, asjaolu, et inimene on just nimelt arenenud ega pole kellegi poolt "loodud") ümber lükkama, saab ta kohe päris kindlasti Nobeli preemia. Miskipärast pole keegi veel tahtnud oma preemiale järele minna...
j
jai maksa/ 23. oktoober 2017 17:33
mingeid sisestatud dogmasid korrutada nagu oleks enda tarkus
v
vaadake netist/ 23. oktoober 2017 17:31
fake history flat earth mud fossils mud flood pärast arvuti hakkab ise pakkuma huvitavaid asju
t
täpsustus/ 23. oktoober 2017 17:23
Tegelikult lisaks teadusele ka Piibel ei toeta kreatsionistide ideid. Nimelt Piibli esimene sõna "Alguses" viitab määramata pikale perioodile, millal loodi Universum. See võib näiteks ollagi umbes 13, 8 miljardit aastat pikk nagu mõned teaduslikud arvutused viitavad. Järgnevad seitse "päeva" ehk ajastut (heebrea keelne mõiste ´yom´ võib tähistada nii 24-tunnist päeva kui ka enam kui aastatuhandete pikkust ajastut), millest viimane ehk seitsmes "päev" Piibli valguses veel kestab (ja seda ilmselt veel enam kui 1000 aastat). Seega on tõenäoliselt ka esimesed kuus "päeva" vähemalt tuhandeid aastaid kestnud või veelgi pikemad perioodid...
k
Kuuuurija/ 23. oktoober 2017 18:05
Kust sa võtad, et see "alguses" just universumi algust tähendab? Piibli kirjutamise ajal mõistet "universum" üldse ei tuntud. Tõenäoliselt tähendab see lihtsalt muinasjutu, nimega "Piibel" algust.
M
!!!/ 24. oktoober 2017 02:46
Muidugi olid terminid teised. Maailma algust kirjeldaval harimatul Moosesel olid omad primitiivse arusaamad ning terminid, kaasaegsed terminid olid veel loomata ning välja mõtlemata. Tema kirjeldas seda harimatu looduslapsena. Aga põhimõte vastab suure paugu teooriale. Algul polnud ju sisuliselt mitte midagi. Ei universumit, aega, ei ruumi ja kogu mateeria oli kokku surutud imepisikesse musta auku, tihedusega kuni 1 x 10 92 astmes. Seega mahtusid sajad miljardid praegu teada olevad galaktikad ära ühte ruumipunkti, mille läbimõõt oleks vähem kui on praegu ühel aatomil. Ja äkki toimus imeline vabanemine, mass paiskus mustast august välja. Ajal ja kiirusel olid siis teised, praegusest erinevad seadused. Mida on matemaatiliselt kirjeldanud Max Blanc. Nii et praeguse sekundi murdosa jooksul oli mustast august vabanev mass moodustanud äkki kümmekonna miljoni valgusaasta läbmõõduga uue universuvmi. Mis oli ikka veel ülikuum elementaaosakeste helendav mass (Piiblis . Saagu valgus! Ja valgus sai!)
Alles siis algas aatomite moodustumine ja tekkisid teisid praegused loodusseadused. Too helendav mass - äsjatekkinud universum - paisus edasi peaaegu valguskiirusel. Seega jätkus "maailma loomine" Kus massi ebaühtlane hajumine ning gravitatsioonilised jõud moodustasid massikogumid, millest aja jooksul moodustusid tähed ning galaktikad. J.n.e.
k
Kuuuurija/ 25. oktoober 2017 12:50
Mis sa sogad!
Helendamist ei saa olla, kui puudub vaatleja, kelle tajutavas spektris kiirgus levib. Enne aatomite moodustumist ei olnud universumis küll mingit valgust. Väljastpoolt universumit vaadates ei paistnud midagi (kui universum ise laienes u valguse kiirusega, ei oleks isegi valgus sellest välja pääsenud). Selle sees aga polnud vaatlejaid ja selle tihedus oli nii suur, et valgusel polnud erilist võimalust levida. Ja see sekundi murdosa jooksul kümnekonna miljoni valgusaasta suuruseks laienemine on äärmiselt kahtlane hüpotees, mis eirab meile teadaolevaid loodusseadusi.
c
caff/ 23. oktoober 2017 17:20
s
See versoon on täiesti olemas küll/ 23. oktoober 2017 17:08
Kuigi, ka sellel on olemas erinevaid "koolkondi" - ehk see Aastaarv on kõikuv ning keegi ei taha kellegi teise aastaarvu tunnistada.
Mingi dok.film oli kunagi sellest vaidlusest.