Septembri lõpus riigi infosüsteemi ameti küberturbejuhi kohalt lahkunud Toomas Vaks nendib, et Eesti avaliku teenistuse IT-kaader vananeb meeletu kiirusega ja uusi noori tegijaid ei kasva peale.

Rahapuudusel ei katsetata e-teenuseid enne käikuandmist piisavalt, kuid sellist mentaliteeti ei saa e-teenustest sõltuv vaene riik endale sugugi lubada.

„Riik peab arvestama, et kui oleme endale ehitanud e-riigi ja oleme kõrgelt digiteeritud, siis peame olema võimelised maksma erasektoriga võrdset palka,“ räägib Vaks.

„Kuid mida vanem see seltskond on, seda vähem on neil uuendusmeelsust. See hakkab lõpuks innovatsioonile käsipidurit tõmbama.“

Refereeritud artikli täisteksti loe pikemalt Ärilehest.

Jaga artiklit

8 kommentaari

T
töötaja  /   11:55, 23. okt 2017
Võibolla vihjab autor sellele, et avaliku sektori palgad ei kutsu noori tööle.
Nägin ise riigi ühe IT-asutuse allakäiku: tulid uued juhid ja vallandasid patoloogilise järjekindlusega kõik töötajad, kelle töökogemus selles asutuses oli juhtide omast suurem. Juhtide töö ainuke tulem oli seni mingil määral toiminud asutuse töö lõhkumine ja ebaprofessionaalsuse ning kaose normiks seadmine. Tegelikkuse moonutamine ja ilustamine on viinud selleni, et täna on asutuse mõjukaimaks töötajaks kommunikatsioonijuht... Praeguseks on asutuse juhid peale paariaastast "tööd" ka ise lahkunud (uusi asutusi arendama?) ja jätnud maha lagastatud organisatsiooni.
Eesti riik ei tohiks oma asutustes lubada niisugust ebakompetentsuse ja -professionaalsuse vohamist.
M
Muigega  /   11:29, 23. okt 2017
Delfis oli väljatoodud lahedaid tekste e-mailidest, mida peategelane sai. Mõtled, milline "kompetents" riigiasutustes ikka valitseb, siis saad aru, miks me toppame koha peal. Nii madalale vist ei saagi enam langeda kui me oleme praegu.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis