Krimi

Lääne-Virumaal peeti kinni Aasiast posti teel narkootikume tellinud soomlased (8)

Toimetas Triinu Laan, 20. oktoober 2017 16:26
Foto: MAKSU- JA TOLLIAMET
Möödunud nädalal pidasid politseinikud Lääne-Virumaal kinni kolm Soome kodanikku, keda kahtlustatakse narkootikumide suures koguses käitlemises.

Kahtlustuse kohaselt tellisid Soome kodanikud Aasiast narkootikume Lääne-Virumaal elava 17-aastase noormehe kodusele aadressile. Noormehele esitati kahtlustus narkootilise aine ebaseadusliku käitlemise katses.

Samal teemal

„Praeguseks kogutud tõendite põhjal sattus noormees ahelikku läbi internetifoorumi, kus otsiti inimest, kelle nimele rahalise hüvitise eest pakk tellida. Teadmata, millega täpsemalt tegu on, oli noormees nõus. Seejärel jagasid Soome kodanikud noormehele juhiseid, millal, kus ja kellele pakk üle anda.“ kirjeldas Ida prefektuuri narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov.

„Lasta kellelgi kolmandal enda nimele pakk tellida, on ju pealtnäha hea ja lihtne võimalus raha teenida. Enne nõustumist tasuks aga mõelda sellele, miks on keegi nõus maksma lisaraha pelgalt võõra aadressi kasutamise eest. Tavaliselt on sellised ettepanekud seotud millegi seadusevastasega ning lisaks tellijatele saab karistuse ka vahendaja, kelle aadressile postipakk telliti. Internetist narkootikumide tellimine või selle vahendamine on samaväärne kuritegu, kui mistahes muu narkootikumide käitlemine, “ lisas narkokuritegude talituse juht.

Viru Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Sigrid Nurme sõnul taotles prokuratuur kohtult isikute vahistamist, kuna isikud tulid Eestisse ainuüksi seetõttu, et tellitud narkootiline aine kätte saada ja see seejärel Soome toimetada. 

PPA ja EMTA koostöös peeti Soome kodanikud möödunud nädalal kinni ning Viru Maakohtu loal võeti nad ka vahi alla.

Samal teemal

17.09.2017
Taksojuhid on narkotakso juhi peale vihased: mis kuradi kolleeg, narkodiiler!
13.09.2017
Politsei pidas Ida-Virumaal kinni fentanüüliga äritsenud taksojuhi
10.09.2017
Esimene laks tuleb pakiga: postiga saadetud narkootikumide avastamine on plahvatuslikult kasvanud
04.09.2017
„RADARI“ VIDEO | Eestis on narkootikumide võõrutusravil igal aastal vähemalt kümmekond vastsündinut