Nädala TOP

Top | Savisaar palgalt maha (17)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 20. oktoober 2017, 18:12
 Alar Truu
Edgar Savisaare kavandatav mahaarvamine Keskerakonna palgalt, mis läheb parteile maksma 2660 euro kuus, võib endisele juhile küll tunduda ebaõiglane. Kuid ei maksa unustada, et talle tiksub kätte ka riigikogu pension. Ja tavapensionit tervelt suurusjärgu võrra ületavast sissetulekust hoolimata on ta toetajad ka korjanduse abil kogunud suuri summasid. 

EKRE häältekadu

Pruukis vaid EKRE juhil Mart Helmel valimiste õhtul kahelda e-valimiste tulemustes, kui tagajärg ei lasknud end oodata. Pärast paberhäälte kokkulugemist teatati, et Helmelt võetakse 200 häält maha. Mõistetav, et selliste kokkusattumuste tõttu on vandenõuteooriad kerged tekkima ja EKRE saab oma teooriatele lisagi – mitte ainult e-, vaid ka pabervalimisi ei saa usaldada.

Valimiskomisjoni uniloomad

Tundub kummaline, et valimistulemuste kokkulugemine venis Tallinnas peaaegu kella kaheni öösel. Seda olukorras, kus jaoskondades ei ületanud loetavate häälte hulk kuigipalju kolme tuhandet. Valimiste korraldajad ise tavapäraselt venimises mingit probleemi ei näinud. Seda olukorras, kus tõeliste suurriikide valimistulemused selguvad tihti tunni-paari jooksul.  

Klaas ei astu jälle tagasi

Tartu värske näide kahe erakonna abilinnapeaga kinnitab, et korruptsioon on Eestis erakondadeülene. Kinni on viimasel ajal peetud nii Kesk-, Reformierakonna kui ka sotsist abilinnapead. Kõige selle keskel on Urmas Klaas, kes ei näi tema ümber toimuvast mitte midagi teadvat ega kavatsegi tagasi astuda. Kuidas kuu pealt kukkunule küll jäle terve linn kätte usaldada?

Tallinn muudkui aitab

Ajal, mil korruptsioon oli valimiskampaania üheks põhiteemaks, on Alar Nääme ja Allan Kiili töölevõtmine Sõle uude spordikeskusse asjaks, mille ilmsikstulekut valimised võitnud Keskerakonnale kõige vähem vaja oli. Vaid mõned päevad avatud keskus on pikalt pildil olnud seoses praegu kohtu all oleva Priit Kutseri reklaamplakatiga. Nüüd siis järgmised jamad kaelas.

17 KOMMENTAARI

j
Jah 13. november 2017, 20:37
Iga hinnaga ja ilmaga ainult seda pätsupätiparteid ülistada on teie kesikute lumpeneid!
r
9. november 2017, 20:17
reffide pätid tuleb uuesti letti tuua,seda varastamist,raha kantimist rahvale valetamist asjade kinnimätsimist ,mis siis toimus on ikka nii palju et see Antsip on Eestis -persona non grate
Loe kõiki (17)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee