Kommentaar

Katrin Pauts | Kaks seksiskandaali: halastamatu laviin Ameerikas ja kodukootud visin Eestis (51)

LISA KOMMENTAAR

nõndaks 23. oktoober 2017 17:36
moderaator kaitseb ka täiel rinnal.Mulle jäle ei meeldi molkuste kaitsmine.
Axter 22. oktoober 2017 11:39
Kirjaneitsi kutsub üles nimesid avaldama. Ei tasu ikka võrrelda Hollywoodi maailmakuulsaid päraturikkaid staare tavalise tüdrukuga, kes peab eluspüsimiseks kusagil tööl käima. Sellise info levimine võib ära lõigata neiu võimaluse edaspidi kusagil tööd saada.
tekkis küsimus 22. oktoober 2017 11:01
Lugesin LP-st pika, pika artikli läbi, mis nõretab tugevalt ajakirjaniku enda emotsioonidest. NN kannatanu ei räägiks. oma hingelises seisukorras nii kunstipäraselt ja pikalt üleelatust.
Aga minu küsimus on: kui nimetatud Malaisia paar oli tantsupõrandal üksinda ja meespool litsus end väga jõuliselt ning intiimselt partneri vastu, siis miks ei hakanud naispoolel häirekellad lööma? Miks ta ei lõpetanud tantsu ja ei lahkunud põrandalt? Miks ta lasi end tüürida külmiku taha, ega teda süles sinna tassitud?
Ma ei õigusta meeste sellist agressiivsust, kuid selles loos pole ka naine inglike, joonud olid mõlemad.
Kui palju nüüd naine kannatanu on, jääb mulle selgusetuks.
Tiina 6. november 2017 21:23
Et kui Eestis,sinust 3x kõrgemal tasemel persoon surub end tantsu ajal liiga-liiga ligi,siis sina ontlikuna paned kohe jooksu? Vbl isegi lausa külmkapi taha? :D Elu ei ole nii lihtne.
Kas Kadi Metsmaa on 300 eurot kätte saanud.??? 22. oktoober 2017 04:24
Igasugused kokkulepped on vaja täita...
inimkonnale 22. oktoober 2017 00:04
Õpetussõnad 1:Tarkuse kutse
20 Tarkus hüüab tänavail,
annab oma häält kuulda turgudel,
21 kisendab lärmakates paikades,
kõneleb oma sõnu linnaväravate suus:
22 „Kui kaua te, rumalad, armastate rumalust?
Kui kaua meeldib hooplejail hoobelda
ja alpidel vihata teadmist?
23 Pöörduge minu noomimise alla!
Vaata, ma lasen teile voolata oma vaimu,
teen teile teatavaks oma sõnad.
24 Et ma olen kutsunud,
aga te olete tõrkunud,
olen sirutanud oma käe,
aga ükski pole tähele pannud,
25 ja et te pole hoolinud
mitte ühestki minu nõust
ega ole tahtnud mu noomimist,
26 siis naeran minagi teie õnnetust,
pilkan, kui teie kohkumine tuleb,
27 kui teie kohkumine tormina tuleb
ja teie õnnetus tuulekeerisena saabub,
kui häda ja ahastus teile kallale kipuvad.
28 Siis nad hüüavad mind, aga mina ei vasta,
otsivad mind, aga ei leia.
29 Sellepärast et nad on vihanud tunnetust
ega ole valinud Issanda kartust,
30 et nad ei ole hoolinud minu nõust,
vaid on põlastanud kõiki mu noomitusi,
31 peavad nad siis sööma oma tegude vilja
ja küllastuma oma kavatsustest.
32 Sest rumalaid tapab nende taganemine
ja alpe hukkab nende hooletus.
33 Aga kes mind kuulab,
võib julgesti elada
ja olla muretu, kurja kartmata.”
No aga feminism 21. oktoober 2017 11:05
Ju tähendabki seda, et olenemata soost on inimestel võrdsed õigused! Ja kahjuks on väga paljudel naistel lugusid kuidas neid on ahistatud lihtsalt oma soo tõttu. Nt meie tore ülerahvastatud ühistransport, kui palju on väikestele tüdrukutele seal täismehed ennast vastu litsunud ja oma kõvastunud jalgevahet laste v noorukite vastu nühkinud? Nõukogude ajal täiesti tavaline argipäev. Mul pole ühtegi sõbrannat kes seda poleks kogenud! Aga see on otsene seksuaalne ahistamine! Ja kuhu sul minna oligi? Ja iga laps ei julgegi kisa teha. Ehk hakatakse hoopis teda veel süüdistma. Ja nagu näha seda tehaksegi! Sest kõik, kes ohvreid süüdistavad, lihtsalt ei suuda enda loodud illusiooni turvatundest lõhkuda! Lihtsam on ju elada vales edasi ja süüdistada ohvrit, sest siis nagu illusioon turvalisest maailmast säilib. Sest kui keegi ikka ise põhjustas, on endal turvalisem olla. Mina ju nii ei tee ja minuga ei juhtu. Aga kui hakkad avatud silmadega asju vaatama, siis mureneb paraku illusioon turvalisest ühiskonnast kildudeks! Naisena sünd on nagu bad karma - iga jobu võib sind käppida, sind arvustada ja ikka oled ise süüdi. Elu pidevas hirmus. Sinu keha ei ole sinu! A la ole selline ja selline, siis ehk sind keegi ei vägista. Lepi aga ilastamise, käppimise jmt rõvedusega, sest see ju näitab kui pandav sa oled! Mis sellest ikka, et loomastunud mehed ei suuda oma käitumist kontrollida ja selles on ka naised, sh isegi väiksed lapsed, süüdi. Masendav, kui haige me ühiskond on. Ja argpüksid, kes seda kõike maha salgavad on tegelikult veel hullemad. Kurat kaua peab pool inimkonnast ennast kiskjate pärast alandma ja kartma? Jube lihtne on taandada ahistamine kellegi kolmanda mureks, aga reaalsus on, et pea iga naine, ema, õde või tütar on kogenud ahistamist. Kas vähemal või suuremal määral. Ja ega pole väiksed poisidki sellest pääsenud. Ikka tugevama õigus prevalveerib. Ka Koduvägivallas oleme Euroopas esirinnas! Milline normaalne inimene seda õigeks peab?
tigekala 21. oktoober 2017 22:58
ja siis hirmutatakse moslemimeestega. mida hullemat nad ikka korda saadavad, mida eesti mehed ei oleks juba teinud?
san 23. oktoober 2017 11:45
sa vist oled niivõrd naiivne moslemite suhtes.alustaks sellega et meil on jah probleem perevägivald siis moslemitel seda pole lihtsal põhjusel.naine on kõigest pool mehe väärtusest neil ja naise võid ka surnuks taguda kui sulle tundub et ta liiga liiderlik.meie mehed siiski igapäevaselt ei loobi naisi kividega surnuks ja ei pane ka põlema neid.
Kuule 22. oktoober 2017 11:47
Minu bussis ripuvad noored naised meeste kaelas ja vahetavad kate asendeid ja liivakasti juures oleval pingil istuval mehel istutakse kaksiratsi peal nagu vastamisi.
Mihkel Espoost 21. oktoober 2017 07:10
Mis need peavad tegema,kellel naist ei ole,või,kes kardavad naist võtta.
ISE 20. oktoober 2017 20:44
Mu meelest peab iga inimene oma seksilugudega ise hakkama saama ja mitte appi kutsuma meediat ja politseid. Sõnaga võib ju tappa. Küsiks õige Evelin Ilvese käest, kuidas ta end tunneb peale meediahakklihamasinast läbikäimist. Me ei pea tõesti veel üheks ameerikamaaks saama kõige tema kultuuri ja kohtuasjadega. Mul on ka paar oma lugu, aga ei pea õigeks neid Anne Veski kombel ühiskonnale järada anda.

antud juhul 20. oktoober 2017 19:27
ehk siis kui ahistaja oli purjus, ja ahistatav samuti purjus, siis kus on siin jututeema? Et kas pealtnägijad ka purjus olid ? Või kas ajakirjanik ikka oli kaine , või nägi ka topelt? Mitu külmikut ikka oli? Kas selline ongi Eesti ajakirjandus, ja kes on selle ajakirjanduse Ema? Ja millisesse parteisse see ajakirjanduse ema kuulub? Madal mu meelest.
naine 20. oktoober 2017 19:19
Ja kuidas ma peaksin muutma seda, mis on vastik ja kole nagu moderaator käsib...Igal juhul kui mingi kole vanamees hakkab ligi ajama, panen käekotiga vast kolpa nii et barett peast lendab ja soovitan tal oma vanamutti käperdada kodus, mitte bussis inimesi. Kas nii sobib kirjutada.
suslik 20. oktoober 2017 18:30
Enam-vähem igal üritusel on paar tola, kes leiavad, et ühisl üritustel on kõigil äge, kui sa enam vähem avalikult käe püksi ajavad. Ning tavaliselt pole osapooltel selle vastu midagi. Olgem ausad, mõned saavad seksii ka. Mul kama, aga tegelikult ei ole see meeldiv. Kui on üritus, siis on kõigile, mitte mingisuguste paarikeste moodustamine. Seda võite rahulikult mujal teha, kasvõi peale üritust.
suslik 20. oktoober 2017 18:23
Kui nii aus olla, pole kugi meeldiv, kui mammi tuleb sinu juurde, istub lauale ja hakkab plägisema. Ena arust ilus ja vaimukas. Isegi füüsilised tõkked ei aita. Mõned ronivad üle. Minema ka ei saa ajada, lähevad kohe kittuma . Naised võivad ju lollid olla ja möda ajada ja mees peab kuulama.
Eino Taruk 20. oktoober 2017 18:21
"metoo" loosungi all aetakse juba igasugust jama. Ka varjamatuid väljamõeldisi. Mis oli teada, et nii läheb. Lõppkokkuvõttes toob selline spontaanne kampaania ainult kahju. Naljakas on küsimus "Millist feminismi ma tahaksin". Mis siin feminismiga pistmist on? Mehed kannatavad ahistamise all samuti. See on rohkem nagu meie kõigi õiguste küsimus.
mari 20. oktoober 2017 17:24
Pole vaja ärrituda nende naiste peale, kes erilist probleemi ei näinud sest nemad ongi ilmselt seda tüüpi, et liialt ei erutu. Panevad kohe tutaka kirja ja olukord on lahendatud. Mõni jälle tundleb veel aastaid hiljem. Asi on erinevates temperamentides. Ega siin muud nõu ei ole kui et enesekindlust on rohkem vaja ja lõpuks on ju päris füüsiline kupeldamine ja seksiorjus ikkagi oluliselt karmim, kui mingi kannikast näpistamine.
Beavis 20. oktoober 2017 20:33
Sa ütlesid, kannikast näpistamine.. Hmm huh
Lugeja 20. oktoober 2017 17:17
Väga hästi kirjutatud!
#metoo 20. oktoober 2017 17:12
Ootaks millal hakkab tulema laviin poiste-meeste mälestustest, kuidas neid alandasid jne lasteaias ja koolis kasvatajad-õpetajad ja tüdrukud
Eino Taruk 20. oktoober 2017 18:24
Juba tuleb, ja hakkab rohkem tulema ;)

Poliitahistamine 20. oktoober 2017 15:48
Miks on nii, et kui Taavi lahkus kohalt, siis tema viimased sõnad olid, et ta tänab neid kes teda toetasid, nii omasid kui võõraid. Toetasid milles, kabistamise seaduslikkuses? Kui taavi &co ahistamises madissoni süüdistasid, siis olid kõik võtted lubatud, eks. Paljude meelest ongi nii, et taavide ja ilveste afäärid on nn head ahistamised aga teised elagu ideaalide järgi mis seadustes. Kuidas kohe üldse ei huvita mis sest mehest edasi saab, mingu mungaks, ehk siis usun , et kahetseb.
Terev elu on üks ahistamine 20. oktoober 2017 16:57
Nüüd on kõik vastassugupoolte lähenemiskatsed järsku ahistamised?
? 20. oktoober 2017 17:03
Kui su lähenemiskatse on vastu tahtmist naisterahva kanni katsuda või teda suudelda, siis jah, see on ahistamine. Millisest osast siin raske aru on saada?
oioioi 20. oktoober 2017 17:19
peab vaatama et bussis kellegi naisolevuse vastu ei põrka, muidu ahistamissüüdistus kaelas!
to oioioi 20. oktoober 2017 17:59
ma arvan, et igal juhul peab hoiduma ükskõik kelle vastu põrkamisest. Aga naeruvääristada ahistamisohvreid on ikka tase. Mul oli varateismelisena bussis väga vastik kogemus, kui keegi täis bussis mind katsus.
21. oktoober 2017 19:37
mehed ei saagi paljudest asjadest nii aru nagu naised, sest kui nad näevad mõnda naist, kes vähegi sümpatiseerib talle ja on veidi vintis veel lisaks, siis lülitub ülemine pea välja ja hakkab tööle ainult alumine. Ja mida matsim mees, seda hullem tegu. Iga mees ei ole suuteline ennast kontrollima purjus olekus, siis on selleks ainult ühene soovitus - ära joo kui ülemine pea ei kanna.
Maasikas 21. oktoober 2017 21:59
Imelik jah, et isegi intelligentsed mehed ei suuda oma alumist pead ohjeldada ega kontrollida! Nagu oleks alles koopast koos kaikaga välja tulnud. TR loo puhul on kummaline, kuidas suguõed härrat ja tema teguviisi õigustasid ja ohvrit hukka mõistma tõttasid. Tuli tunne nagu oleks endiselt pime keskaeg! Osa neist hüüdis: "ohver välja, näita oma nägu, mis su päris nimi on? Hea, et veel mõni ettepanekut ei teinud naine Raekojaplatsile vedada, tomatitega pilduda või rattale tõmmata. Pööbel vajab tsirkust ja leiba ja tunneb rõõmu nähes ohvri alandamist ja kannatusi! Kõige selle valguses ei tohi ära unustada, et ka meil Eestis suureneb pidevalt sisserändajate kogukond, kelle arusaamine Euroopa naisest on veelgi teistsugusem. Enam seda, et uued tulijad ei pea nagunii valgetest naistest ega nende õigsusest oma kehale suurt lugu. Seda näitab teiste Euroopa riikide kogemus, kus meedia vahendusel võib tihti lugeda naiste- ja lastevastasest vägivallast, vägistamistest, ahistamistest ja ka elu kalle kippumisest! Seega on äärmiselt oluline, millise seisukoha ja hoiaku meie ühiskond selle asja suhtes võtab. Kas tolereeritakse naistevastast vägivalda ja kiidetakse see heaks, öeldes, et mis see väike pepust näpistamine ikka teeb, või kleidisääre ülestõstmine, vägisi enda vastu surumine jne!
toetasid need 20. oktoober 2017 17:20
kes seda ahistamist ei uskunud, neid on palju.
21. oktoober 2017 19:40
sest nad ise on sellise käitumisega nõus ja harjunud. Kui kuuled ja näed, mis toimub ööklubides, siis ei imesta üldse, et tänapäeval kohtad harva korralikku tütarlast, kes ei lase ennast käperdada mingil ilasel purjus või nar...koui..mas elu...kal.
Ameerika 20. oktoober 2017 15:13
Katrin Pauts,palun selgita lollidele seda Ameerika poolt.Nüüd, kui naised on heal järjel on nad äkki ahistatud,sinnamaani kõlbas mehega magada küll!
Mismoodi 20. oktoober 2017 13:48
saab kohut mõista,kui seda nn. ahistatut ei ole avalikult rahvas näinud,ei ole näinud tema nägu,kuulnud tema sõnu,pimesi peame siis uskuma seda, mida meedias näidatakse ja kirjutatakse ning seda veel vahetult enne valimisi?!
kui näitab 20. oktoober 2017 15:29
nägu, kuidas siis kohut mõistaks? Oled kohtunik?
Liisu 20. oktoober 2017 15:32
Nn. ahistatu - vot just selle pärast ei julgeta oma nime ja näoga avalikkusesse tulla, et mitte saada häbimärgistatud. Ehk siis kuni ühiskond asub haigijatena ohvri kallale arvamusega, et no küllap ta ikka ise selle rünnaku kuidagi põhjustas, äkki tal oli liiga lühike kleit, miks ta ikka sinna baari läks, aga ta ise ju läks Taaviga tantsima jms. Sellisel juhul saab ohver uue ja veel hullema trauma ning eluaegse sildi külge. Välismaised filmistaarid võivad endale avalikustamist lubada, sest neil on majanduslik kindlustatus olemas ja nad saavad ahvmehed pikalt saata ega pea muretsema toimetuleku pärast.
to mismoodi 20. oktoober 2017 16:11
taavi ju vabandas ja mitte korra, tähendab, et ikka asi juhtus. kui pole midagi teinud, mida vabandada??
20. oktoober 2017 20:42
aga sa ise mõistad samuti pimesi kohut.
ütlen 20. oktoober 2017 13:16
Ei taha amerikaniseerunud rumalust, ka mitte visinana...
Kurivaim 20. oktoober 2017 12:36
Kui nüüd ka õiguskaitseorganid tegutsema ei hakka on ikka midagi väga mäda siin Eesti riigis. Kui palju vihjeid on veel vaja??? Ei ole võimalik, et nii kaua avalikud saladused politseini ei jõua. Siin on läbikäinud ka lood poiste ahistamisest tuntud inimese poolt... mida veel vaja on
20. oktoober 2017 15:18
kas miinuste ladujad tahavad ,et kuriteod päevavalgele ei tuleks
ahistamine, my ass 20. oktoober 2017 17:22
Kui oli kuritegu, siis tuleb minna politseisse, mitte ajakirjandusse.
20. oktoober 2017 19:58
tuleb teha mõlemat, sest muidu mätsitakse asi lihtsalt võimumeeste poolt kinni.
mina 20. oktoober 2017 12:33
arvan jälle niimoodi, et kui töökohtades on kirjeldatud ahistamisi, siis on meil tavaks saanud, et kui keegi julgeb piiksatada, siis ta lastakse lihtsalt töölt lahti ja leidub päris palju selliseid pugejaid, kes on kindlasti ahistajate poolt. Olen ka ise kogenud nooruses töökohas ülemuse ahistamist. Teha polnud aga midagi, ei olnud lihtsalt inimest, kes seda tõsiselt oleks võtnud. Öeldi naerdes, et mis sa virised, sul ju parem perspektiiv tulevikus.
kahtlane värk 20. oktoober 2017 12:23
kõik kampaaniad tulevad globaalselt ühel ajal, esmalt linnu- ja seagripp, siis evola jne. Nüüd siis ahistamisskandaalid või on see juhuslik, lihtsalt meedia vaid korjab materjalid üles ja võimendab? Sellega ei sea ma küll kahtluse alla taoliste teemade tõstatamise vajadust.
heh 20. oktoober 2017 12:06
Skandaali saab summutada vaid veel suurema skandaaliga, sestap Kõrgemäe meediale hambusse lükatigi, et Taavi ära unustataks. Ma ei tea küll, mis siis saama hakkab, kui Kõrgemäe klientide hulgast peaks oravaid leitama.
20. oktoober 2017 12:50
ära nüüd rõivapoissi nii üle kah tähtsusta, sai luisa käest nagunii kolakat, et käe võõra naise seelikualla julges ajada. tavaline ennasttäis purjus tola ja muud midagi.

vana mees 20. oktoober 2017 12:04
Artikli autor oleks pidanud enda sõnumi edastamiseks siis need õllesed ahvmeeste nimed välja kirjutama mustvalgelt.
Samasugune hambaid näitav ja haukuv tekst nagu oli Rõivase skandaal. Haukuv koer ei hammusta ja seda teades ei muutu mitte midagi..
Kont hambus 20. oktoober 2017 12:01
Rõivas astus tagasi, aga temal ikka vähe. Vaja veel verd. Kuidagi valus. Ei ole vaja teada seda, mida teab Rõivas ja Luisa. Piisab, et tunnistati.
to Kont 20. oktoober 2017 13:23
Tegelikult ei astunud ju tagasi. On endiselt Riigikogus edasi.
jah 20. oktoober 2017 13:46
Eks on temalgi oma roll ühiskonna hä-lvikute esindamisel täita.
KONTI poleks 20. oktoober 2017 17:17
kui ta üldse minema läheks, onju?