Eesti uudised

Pagulaskeskuse süüdanud varjupaigataotleja kaebas politsei kohtusse (46)

Siim Randla, 20. oktoober 2017 00:06
Foto: Tiina Kõrtsini
Harku kinnipidamiskeskuse süüdanud varjupaigataotleja Ilkhamzan Baratov (pildil) on kaevanud kohtusse politsei-ja piirivalveameti otsuse, millega keelduti talle Eestis varjupaika andmast.

Ilkhamzan Baratov taotleb Tallinna halduskohtule esitatud kaebuses, et politsei-ja piirivalveamet vaataks tema rahvusvahelise kaitse taotluse uuesti läbi. Harju maakohus mõistis Ilkhamzan Baratovi aastaks ja kuueks kuuks vangi, kuna süüdistuse järgi süütas ta eelmise aasta 9. septembril Harku kinnipidamiskeskuses ruumi ja teises ruumis madratsi, põhjustades tulekahju, millega seadis ohtu sealsete kinnipeetavate elu. Baratov oli esitanud Eestile varjupaigataotluse, mis jäeti rahuldamata. „Põlengu korraldas ta päeval, kui ta sai teada varjupaigataotluse tagasilükkamise otsuse,“ rääkis Baratovi kaitsja Natalia Lausmaa. „Enda sõnul selleks, et tulekahjus ise ära põleda ja surma saada, aga ta toodi majast välja.“

Lisakaristusena määras Harju maakohus talle Eestist väljasaatmise ning kehtestas talle 10 aastaks sissesõidukeelu, mis hakkab kehtima pärast karistuse kandmist, on teatanud ERR.

Samal teemal

05.10.2017
Varjupaigataotleja jäi pagulaskeskuse süütamises süüdi
04.05.2017
"Minu plaan oli keskus maha põletada ja võtta endalt elu."