(Tiina Kõrtsini)

Harku kinnipidamiskeskuse süüdanud varjupaigataotleja Ilkhamzan Baratov (pildil) on kaevanud kohtusse politsei-ja piirivalveameti otsuse, millega keelduti talle Eestis varjupaika andmast.

Ilkhamzan Baratov taotleb Tallinna halduskohtule esitatud kaebuses, et politsei-ja piirivalveamet vaataks tema rahvusvahelise kaitse taotluse uuesti läbi. Harju maakohus mõistis Ilkhamzan Baratovi aastaks ja kuueks kuuks vangi, kuna süüdistuse järgi süütas ta eelmise aasta 9. septembril Harku kinnipidamiskeskuses ruumi ja teises ruumis madratsi, põhjustades tulekahju, millega seadis ohtu sealsete kinnipeetavate elu. Baratov oli esitanud Eestile varjupaigataotluse, mis jäeti rahuldamata. „Põlengu korraldas ta päeval, kui ta sai teada varjupaigataotluse tagasilükkamise otsuse,“ rääkis Baratovi kaitsja Natalia Lausmaa. „Enda sõnul selleks, et tulekahjus ise ära põleda ja surma saada, aga ta toodi majast välja.“

Lisakaristusena määras Harju maakohus talle Eestist väljasaatmise ning kehtestas talle 10 aastaks sissesõidukeelu, mis hakkab kehtima pärast karistuse kandmist, on teatanud ERR.

Jaga artiklit

46 kommentaari

V
võehh  /   23:42, 21. okt 2017
no on mord*a
A
Andke ak 47  /   19:53, 21. okt 2017
Koos moonaga. Ja selliseid ei pea üleval pidama kunagi, need " vaesed põgenikud" ei taha kunagi Eestisse tulla, isegi sundides mitte..

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis