Laadin videot...
1
foto
(Teet Malsroos)

Jüri Toomepuu, kes pikka aega Eestist ära oli, tunnistab, et tuli kodumaale tagasi juuri kastma. Ühtlasi leidis mees aega, et valimiste ajal Eesti poliitmaastikuga taastutvuda ning kodumaa noori kiita.

„See on mu juurtele väga hea ja aitab mul meeles pidada, et olen eestlasena sündinud ja eestlaseks jään,“ selgitab Toomepuu Eestis käimise kasulikkust.

Et eesti kultuur mehele armas on, sellest annab aimu ka tema hiljutine raamat „Kahekõned Kalevipojaga“.

„Leidsin Kalevipoja põrguväravast üles ja olen seal temaga vestlemas käinud,“ kirjeldab Toomepuu. „Meie rahvakangelase mõtted on sinna kõik kahe kaane vahele tõetruult kirja pandud.“

Eksiilis valitsuse sõjaminister, Eesti Kongressi saadik ja VII riigikogu liige Toomepuu tunnistab, et on pikka aega eemal olnud ka poliitikast. „Ma olen rohkem rahvuspoliitik kui parteipoliitik,“ selgitab Toomepuu ning lisab, et kõige tähtsam on eestluse püsimajäämine. Noortele poliitikutele soovitab ta just Eesti ja eestlusega seotud teemadele rõhku asetada.

Erinevalt neist, kes arvavad, et noorus on hukas, leiab Toomepuu, et Eesti noored on hakkajad.

„Mulle meeldib praeguses Eestis, et meil on väga palju andekaid, eriti noorte hulgas. Täna sõitsin elus esimest korda Taxifyga ja mul on rõõm näha, et noor, andekas 19-aastane Eesti poiss sai selle asjaga hakkama!“ ei ole ta kiidusõnadega kitsi.

„Kui ma loen PISA-testide tulemustest, siis tuleb rõõmupisar silma, et Eesti noored on maailma tipus:“

Jaga artiklit

7 kommentaari

J
ja  /   18:47, 22. okt 2017
siis on meil veel noor lauljatar Marju Länik, kelle lood panevad ka sõjamehe tantsima ja naeratama!
N
Nojah  /   20:02, 21. okt 2017
Samas need noored ja andekad - Taxify looja,Transferwise loojad pooldavad kooseluseaduse jõuga kehtestamist. Need pole enam eestlased, vaid globalistide kannupoisid. Kahjuks..

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis