Eesti uudised

Tööinspektsioon: streik ilma eelneva läbirääkimiseta on ebaseaduslik (17)

Mariann Prooses, 18. oktoober 2017 16:24
LihatööstusFoto: ALDO LUUD
Tööinspektsiooni hinnangul on Rakvere lihakombinaadis aset leidnud streigijuhtumi puhul tegemist kollektiivse töötüliga.

Seaduse kohaselt on streik ja töösulg, millele ei ole eelnenud läbirääkimisi ja lepitustoiminguid, ebaseaduslikud. Lisaks ütleb seadus, et streik ja töösulg, mille väljakuulutamisel või korraldamisel on rikutud seadusega kehtestatud korda, on ebaseaduslikud.

Samal teemal

Kollektiivse töötüli lahendamiseks näeb seadus ette väga täpse protsessi, mille järgimata jätmisel saabki rääkida ebaseaduslikust streigist. Kui töötaja käitumine pole kooskõlas seaduse nõuetega või töölepinguliste kokkulepetega, võib tööandja teda hoiatada, et lepingu jätkuva rikkumise korral öeldakse tööleping erakorraliselt üles.

Kui rikkumine sellele vaatamata jätkub, võib tööandja tõesti töölepingu erakorraliselt üles öelda. 

Lõpliku hinnangu, kas töölepingu ülesütlemine on konkreetseid asjaolusid arvestades mõistlik või mitte, saab anda aga ainult töövaidluskomisjon või kohus. Selleks peab töötaja vaidlustama tööandjapoolse ülesütlemisavalduse ühe kuu jooksul, arvates avalduse saamisest.

Eile korraldas Rakvere lihakombinaadi tapamaja  64-st töötajast 27 tööseisaku, mida ettevõtte juhtkond nimetas ebaseaduslikuks. Teadaolevalt maksis streik kolmele töötajale ka ametikoha.

Samal teemal

07.11.2017
Rakvere lihakombinaadi palgatüli lepitaja on pettunud
20.10.2017
Riiklik lepitaja: tapamajja uute töötajate värbamine valab vaid õli tulle
19.10.2017
Streikivad tapamaja töötajad vallandanud HKScan otsib juba uusi – ja parema palgaga!
18.10.2017
Rakvere lihakombinaadist vallandatud mehe vend: kui palgaküsimust ei lahendata, panen lahkumisavalduse lauale