Eesti uudised

Aadu Must Tartu abilinnapeade kinnipidamisest: uudis on ootamatu ja vapustav, olen endast väljas (18)

Toimetas Geidi Raud, 18. oktoober 2017 14:15
Keskerakonna Tartu piirkonna juht Aadu Must Foto: Martin Ahven
Keskerakonna Tartu piirkonna juht Aadu Must nentis, et kahe Tartu abilinnapea kinnipidamine tuli tema jaoks täiesti ootamatult ning et tema erakonnakaaslased on õnnetud ja masenduses. 

"Uudis on tõepoolest ootamatu ja vapustav. Mul ei ole rohkem andmeid, kui see, mis ma uudistest kuulsin," vahendab ERR.ee Musta sõnu. 

Samal teemal

"Olen endast väljas, sest mingeid märke, et meie noor abilinnapea võiks millegi keelatuga või intetuga tegeleda, tõepoolest ei olnud," ütleb Must Keskerakondlasest abilinnapea Artjom Suvorovi (28) kohta. "Ma ei ole Artjom Suvoroviga kohtunud ja ma ei tea, kas see on üldse võimalik, et kuulata, mis tal endal on öelda," ütles Tartu poole teel olnud Must.

Kaitsepolitsei pidas täna hommikul kinni Tartu abilinnapead Valvo Semilarski (Reformierakond) ja Artjom Suvorovi (Keskerakond), keda kahtlustatakse mitmes korruptsioonikuriteos. Tartu abilinnapea Artjom Suvorov võttis kahtlustuse kohaselt pikema aja jooksul korduvalt altkäemaksu mitmele organisatsioonile toetussummade eraldamise eest. Ühte isikut kahtlustatakse Suvorovile altkäemaksu andmises.

Tartu abilinnapea Valvo Semilarski osales aga kahtlustuse kohaselt otsustes, millega seoses olid tal isiklikud majanduslikud huvid. Sellistes otsustes osalemist keelab korruptsioonivastane seadus ning ametnik peab end nendes otsustes osalemisest taandama. Sellega pani Semilarski karistusseadustiku mõttes toime toimingupiirangu rikkumise eriti suures ulatuses. Samuti kahtlustavad Lõuna ringkonnaprokuratuur ja kaitsepolitseiamet Semilarskit altkäemaksu võtmises ning ühte ärimeest Semilarskile altkäemaksu andmises. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee