Eesti uudised

Savisaar solvus Ratase peale: mulle ei lubata edaspidi palka maksta (112)

Toimetas Marge Sillaots, 17. oktoober 2017 10:28
Foto: Kaarel Tigas
Enda valimisliidu asutanud Keskerakonna endine esimees ja jätkuvalt seal palgal olev Edgar Savisaar solvus valimisõhtul õhku kõlama jäänud väitele, et praegune esimees kavatseb ta lahti lasta.

Peaminister Jüri Ratas, kes juhib Keskerakonda praegu, ütles valimisõhtul „Aktuaalsele kaamerale“ antud intervjuus, et Savisaarele palga maksmist vaevalt valimisööl otsustatakse.

Samal teemal

„Ma olen kindel, ma arvan sellises seisus, kus erakonna liige on valinud poliitilises mõttes täiesti teise tee, selline lepinguline suhe vist ei ole enam väga mõistlik ehk siis seda otsustab juhatus. Kuna see oli toona juhatuse otsus, siis ma soovin, et see on ka seekord juhatuse otsus,“ vahendas ERRi uudisteportaal.

Enda sotsiaalmeedia kontol avaldab Savisaar aga pahameelt. „Kuulsin ühest Jüri Ratase esinemisest, et ta ei luba mulle edaspidi palka maksta ehk teisiti öeldes laseb mu lahti. Ma olen varemgi tunnetanud et tööleping oli vaid minu äraostmiseks. Varem jäeti küll mulje, et erakond täidab justkui kohust oma asutaja ees. Muide, eelmiste Riigikogu valimiste vanast rasvast elatakse Toompeal veel tänini,“ sedastab eksmeer.

Savisaare kohtuprotsessi ajal ilmnes, et kuigi Keskerakond ei tasu enam endise linnapea õiguskulusid, makstakse talle hoopis linna ajaloonõuniku palka.

„Erakond ei saa unustada inimest, kes on tugevalt panustanud nii Eesti riiki kui ka erakonda,“ põhjendas Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb tänavu juunis. Teadaolevalt jääb Savisaarele makstav palk alla 3500 euro.

Mullu oktoobris teatas erakond, et Savisaare õiguskuludeks on kulunud 170 000 eurot, millest umbes pool tekkinud seoses Savisaare esindamisega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee