Eesti uudised

Vägivallas süüdistatud ekspolitseinik taotleb õigeksmõistmist (6)

Siim Randla, 17. oktoober 2017, 00:06
Foto: Teet Malsroos
Üleannetut poissi sõna ja jõuga korrale kutsunud politseinik vaidlustas Tallinna ringkonnakohtus enda süüdimõistmise ja tingimisi karistamise. 

Prokuratuur heidab endisele Haapsalu patrullpolitseinikule Alari Luigele (pildil) ette tapmisega ähvardamist ja kehalist väärkohtlemist ning füüsilise jõu ebaseaduslikus kasutamises seisnenud võimuliialdust. Süüdistuse järgi pidas Luik  mullu 20. jaanuaril teenistusest vabal päeval tuttava palvel kinni mööduvaid autosid lume ja jäätükkidega loopinud Kerdi ja ähvardas teda tapmisega, lubades poisi läheduses olevasse surnuaeda või karjääri maha matta. Samuti võttis ta Kerdil kaela ümbert kinni ja pigistas teda õlast, millest tekkisid verevalumid ehk sinikad. Luik kutsus politseipatrulli välja ja andis poisi neile üle. 

Pärnu maakohus mõistis Luige süüdi ja karistas teda tingimisi vangistusega. Luik esitas apellatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtule, kes seda nüüd arutama hakkab. Ta ütles, et ei hakka enam kunagi omal initsiatiivil ühtegi õigusrikkumist takistama: „Tavakodanik oleks saanud medali rinda, mulle kui politseinikule väänatakse aga paragrahv kraesse.“ 

Samal teemal

19. oktoober 2017, 00:01
Kodutu tapmises süüdistatud mees tahab õigeksmõistmist
13. oktoober 2017, 12:52
Naispolitseinikku rusika ja jalaga löönud tagaotsitav mõisteti kolmeks aastaks vangi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee