Foto: Rauno Volmar
Triinu Laan 16. oktoober 2017 16:29
Tänavustel kohalikel valimistel oli teiste kandidaatide seas ka Karl Luht, 94aastane poepidaja Viljandist, kes sai valimistel 15 häält. 

 „Tegutsen oma põhimõtete järgi, keegi mind ei mõjuta. Isamaa on mul olnud ja nii see jääb,“ räägib  IRLi ridades kandideerinud Luht Õhtulehele.

Tulemuste kohta ütleb Luht, et peab rahule jääma. „Alati ei pea esirinnas olema,“ kommenteerib ta valimistel saadud 15 häält. 

Tänavused valimised ei ole tema jaoks esimesed, vaid kolmandad, kuigi ka eelmistel valimistel ei õnnestunud tal volikokku pääseda, sai ainult  eelmise linnavolikogu õiguskomisjoni asendusliikmeks.  Hoolimata ebaedust valimis, on ta pidevalt kursis, mis linnaelus toimub. "Ka minule tulevad kirjad ja otsused meie nimekirjast, oleme neid asju arutanud,“ selgitab ta. 

Pere igatahes Luha tegemisi toetab. „Käisime siin kõik valimisjaoskonnas,“räägib tütretütre kõrval autos istuv Luht, kes kasutas lõunavaheaega asjaajamiseks. Hoolimata soliidsest vanusest ei pea Luht paljuks aeg-ajalt ka omanimelise kaupluse leti taga seista. „Ikka teen, kui on töötajatel lõuna või puhkused,“ jagub vitaalsel mehel energiat. 

Samal ajal kui Luht kandideeris Viljandis, püüdis temast 76 aastat noorem kandidaat, 18-aastane Kaisa Saluste, hääli Põltsamaa vallas, kogudes 25 häält.

Esmaspäevase seisuga on kohalikesse volikogudesse saanud noorimad liikmed 18-aastased Pärnus Laura Kiviselg (Reformierakond), Räpinas Andri Võsokovski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) ja Viljandis Mait Allas (Reformierakond).

Kõige vanemad liikmed on Mustvee vallavolikogu liige 85aastane Sergei Borodin (Keskerakond) ja 84aastased Rõuge vallavolikogu liige Vaino Rauba (EKRE) ja Tallinna linnavolikogu liige Margarita Tšernogorova.