Eesti uudised

Rahandusminister Tõniste põrumine kohalikel valimistel: ei oska öelda, kas sobilik või mitte (28)

Marvel Riik, 16. oktoober 2017 14:29
Toomas Tõniste.Foto: Tiina Kõrtsini
Konkurentsitult viletsaima tulemuse kohalikel valimistel valitsusliikmete seas saavutas rahandusminister Toomas Tõniste, kes kogu 61 häält ega pääsenud volikokku. 

"Ma nüüd mingisugust süvaanalüüsi pole küll teinud, aga mul selle üle hea meel, et Viimsis sai IRL teise koha. Endise volikogu esimehena sain siin ka oma häältega abiks olla. Rebimine oli tihe ja iga hääl oli oluline," rääkis Tõniste. "Aktiivselt ma kampaanias ei osalenud, sõpru Facebookis valimisreklaamidega ei tülitanud ning ma ei halvustanud kedagi."

Samal teemal

Passiivse kampaania tulemusena saavutas rahandusminister Toomas Tõniste valitsusliikmete seas (numbriliselt) kõige kehva tulemuse: 61 häält, ehk 5. koht IRL-i üldnimekirjas, mis volikogu uksi ei ava.

"Ma ei oska niimoodi öelda, kas [tulemus on ministrile] sobilik või mitte. Eks ka teised ei ole sisimas rahul tulemustega, mis tulid. Täna jääb üle õnnitleda meie Viimsi koalitsioonipartnerit Reformierakonda väga hea tulemuse eest," ütles Tõniste.

Ministri enda sõnul kandideeris ta seepärast, et oli andnud eelmise volikogu esimehena vastava lubaduse. Seetõttu heidab ta kõrvale ka peibutuspardi sildi. "Kui ma olin volikogu esimees, ütlesin kohe alguses välja, kandideerin. Vastuolu ma siin ei näe," märkis Tõniste, kellel on praegu võimalik istuda ainult ministritoolil.

"Seda suunda [kohalikus elus kaasa rääkimist] ma kindlasti jätkan. See ei ole takistus, kas ma olen volikogus või mitte," lisas Tõniste.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee