Eesti uudised

Minister Urmas Reinsalu: mina olin heidutuspart (5)

Marvel Riik, 16. oktoober 2017 13:02
Urmas Reinsalu.Foto: Robin Roots
Justiitsminister Urmas Reinsalu kogus Nõmmel kandideerides 722 häält, mis oli IRL-i nimekirja parim tulemus, ent volikokku ta sellega ei pääsenud, sest paiknes üldnimekirja tagaotsas. "See oli minu selge ja ratsionaalne valik," ütles Reinsalu.

Nõmmel IRL-i nimekirjas parima tulemuse saavutanud Urmas Reinsalu jättis ennast meelega üldnimekirja tagaotsa, sest valitsusliikmena ei saaks ta nii või teisiti volikogu töösse panustada.

Samal teemal

"Küsimus ei olnud isikumandaadi peale välja minemises. IRL sai Nõmmel 10% hääli, mis on kindlasti inimeste positiivne toetus meie programmile. Aga loomulikult ei olnud see saladus, et valitsusliige ei saa kuuluda volikokku. Seepärast oli minu jaoks elementaarne, et ma ülelinnalises nimekirjas palusin ennast jätta kõige viimaseks. See oli minu selge ja ratsionaalne valik," selgitas Reinsalu.

Samas ei pea Reinsalu ennast valimistel peibutuspardiks, aga siiski pardiks. "Minu jaoks ei olnud küsimuse asetus selline [olla peibutuspart]. Küsimuse asetus oli väga lihtne: kas professionaalsel poliitikul on eetiline jääda kõrvale Tallinnas poliitilisest lahingust ? Võin öelda, et mina ei olnud peibutuspart, vaid heidutuspart."

Häältesaagiga, mis küündis 722ni, nimetab Reinsalu soliidseks. "Kui vaadata teiste valitsusliikmete häältesaaki, siis see oli suhteliselt viisakas tulemus. Siin on platvorm, kust edasi liikuda."

Samal teemal

16.10.2017
Reinsalu arutab Washingtoni suurkohtumisel võitlust terrori ja uimastitega
16.09.2017
Tõnis Saarts | Edgar Savisaar organiseeris iseenda hävingu
15.09.2017
GALERII | IRL-i pidu Tallinnas: kas tulemused lubavad tähistada?
12.09.2017
Kohalikud valimised – loiud kampaaniad ja värskete ideede nappus