Eesti uudised

Linnavoliniku töötasu võib piirkonniti erineda mitmesaja euro võrra (8)

Kristjan Väli, 16. oktoober 2017 17:33
Foto: Mati Hiis
Volikogu liikmete tasu ja hüvituste maksmise kord võib piirkonniti olla üpris erinev. Kui Tallinnas on volikogu lihtliikme palk pool Eesti keskmist, mistõttu ka üpris kopsakas, siis Pärnus saab sama töö eest kõigest 100 eurot kuus.

Kohaliku omavalitsuse volikogu liikme palga arvutamine võib osutuda üpris keeruliseks. Tallinna linnavolikogu lihtliikmele makstava tasu suurus on 50% eelmise aasta Eesti keskmisest palgast. Statisikaameti andmetel oli 2016. aasta keskmine brutokuupalk oli 1146 eurot, mis tähendab, et linnavolikogu liige peaks saama käesoleval aastal saama vähemalt 573 eurot kuus. See reegel ei kehti linnavolikogu esimehele kui ka linnavolikogu aseesimehele, kes saavad kuupalka. Tallinn linnavolikogu esimees Kalev Kallo kuupalk on näiteks 5288 eurot kuus.

Tartu linnavolikogu esimehe Vladimir Šokmani töötasu on 3135 eurot kuus, linnavolikogu aseesimehe Triin Anette Kaasiu hüvitus on 799 eurot kuus. Komisjoni esimehe kui ka fraktsiooni esimehe tasu on 200 eurot kuus. Volikogu liige saab 64 eurot istungil osalemise eest ja iga kuu veel lisaks 32 eurot. Erandiks on juuli ja august, mil üldiselt istungeid ei toimu. Tartu volikogu istungid toimuvad reeglina üks kord kuus. Juunis ja detsembris on tavaliselt kaks istungit kuus.

Narva linnavolikogu esimehe Aleksandr Jefimovi töötasu on 3000 eurot kuus. Kaks linnavolikogu aseesimeest Heli Adamovitš ja Ilja Fjodorov saavad kumbki hüvitiseks 750 eurot kuus. Alaliste komisjonide esimehed saavad tasu volikogu töös osalemise eest 470 eurot kuus, alatiste komisjonide aseesimehed 423 eurot kuus ja volikogu lihtliikmed 376 eurot kuus. Juhul, kui volikogu esimees või aseesimees on ühtlasi ka komisjoni esimees või aseesimees, siis eraldi tasu komisjonide juhtimise eest nad ei saa.

Pärnu linnavalitsuse avalike suhete teenistuse juhataja Anu Juurma-Saks ütleb, et Pärnu linnavolikogu esimehele makstakse volikogu tööst osavõtu ning esimehe ülesannete täitmise eest hüvitust 800 eurot kuus. Volikogu liikmele makstakse tasu volikogu tööst osavõtu eest igakuiselt 100 eurot kuus.Volikogu aseesimehele makstakse volikogu tööst osavõtu ning volikogu ülesannete täitmise eest hüvitust 250 eurot kuus. Volikogu alatise komisjoni ja revisjonikomisjoni esimehele makstakse volikogu tööst osavõtu eest tasu 250 eurot kuus.

Hoolimata sellest, et riigikogu liige võib olla samal ajal ka voligus, ei saa ta selle eest tasu. Kõigist volikoguliikmetele makstud tasudest arvestatakse maha kogunemispension ja tulumaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee