Eesti uudised

GALERII | EKRE liikmed ja poolehoidjad ootavad tulemusi Radissoni Reval Café's (52)

Toimetas Triinu Laan, Dennes Kattago, 15. oktoober 2017 20:28
EKRE liikmed kogunevad  Tallinnas valimistulemusi jälgima Radissoni Reval Café-s. Kuna tegemist on väikese kohvikuga, võib eeldada, et õhtu edenedes võib seal päris kitsaks minna. 

"Eks meil läheb paberhääletamini paremini," kommenteeris Martin Helme optimistlikult e-valimistel saadud viiendat kohta.

Samal teemal

E-hääletuse tulemused Eestis: Reformierakond 29,7% Valimisliidud 28,5% SDE 13,6% IRL 10,1% Keskerakond 10,1% EKRE 6% Rohelised 1,3% Üksikkandidaadid 0,6% Eestimaa Ühendatud Vasakpartei 0,1%

EKRE peol Radissoni Reval Cafés on veel vaid üksikud vabad lauad alles, needki teisel korrusel. Martin Helme on kohal, Marti ei ole. Samuti ka Jüri Toomepuu, kes on Eestis seoses oma uue raamatu ilmumisega. Samuti Georg Kirsberg, kes temaga samas lauas. Aga ka pressiesindaja Kadri Paas, Nõmme esinumber Wesse Allik, Lasnamäel kandideeriv Orhan Oktain. EKRE peol juuakse enamasti kohvi ja süüakse kooki. Mõned üksikud härrasmehed on endale õlle tellinud.

Ürituselt jooksis läbi ka Toivo Tänavsuu oma vähiravifondi raha kogujatega, samuti ka Tallinna Televisoon.

Vahepeal saabusid kohale ka Urmas Reitelmann ja Vikerraadio toimetaja Peeter Helme. Martin Helme tõmbab tõmbab jutuajamises paralleele sellega, mis toimus Saksamaal enne ja peale valimisi euroskeptilise partei AfD ja EKREga.

Martin Helme peab esimese kõne: "Paari tunni pärast on näha, kas käsi kullas või... Tahan tänada kõiki, kes kandideerisid, tegid kampaaniat ja ajasid oma tuttavaid valima. Nautigem õhtut, söögem-joogem, enne ühte meid ära ei aeta."

Ta loodab, et paberhäälte lugemine annab EKRE-le ikkagi parema tulemuse kui praegune 5. koht Tallinnas. "Hea meel on selle üle, et praeguse seisuga me oleme Tallinna linnavolikogus sees. Kurb on selle üle, et need valimised jäid nö poolikuks - näiteks palju sotsiaalseid teemasid on jäänud läbi arutamata," ütles Helme Õhtulehele. "Palju sõltub ka sellest kas me läheme opositsiooni või pääseme linna valitsemise juurde."

Reval Cafés on peoliste hääled valjemaks muutunud, meeleolu on rõõmus ja hetkeseisu - 7 mandaadiga Tallinnas on rahvuskonservatiivid rahul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee