Eesti uudised

Politsei on valimispäeval väljas täiendavate jõududega (48)

Toimetas Merilyn Närep, 14. oktoober 2017 18:00
Foto: LAURA OKS
PPA on kohalike omavalitsuste volikogude valimiste päeval kõikjal Eestis väljas täiendavate jõududega ja valmis rikkumistele kiirelt reageerima.

Valimispäevale eelnevast ööst kuni valimisjaoskondade sulgemiseni tagavad patrullid valimisjaoskondade ja nende vahetus läheduses avalikku korda. Üle Eesti on väljas lisapatrullid, kes on valmis reageerima just valimistega seotud teadetele ja rikkumistele.

Põhja prefekti Kristian Jaani sõnul on tähtis, et valimistel saaksid kõik valijad teha oma valiku mõjutamatult. „Kõikjal Eestis on homme väljas suurem arv korrakaitsjad ning valimistega seotud rikkumised on sel päeval suurema tähelepanu all. Tallinnas on mitmes valimisjaoskonnas kohal abipolitseinikud ning patrullid liiguvad vabadel hetkedel valimisjaoskondade läheduses. Oleme valmis koheselt rikkumistele reageerima,“ lausus Jaani, kes ütles, et igast rikkumisest tuleb teavitada Häirekeskust numbril 112.

Neljapäevase seisuga on politseile seoses välireklaamidega laekunud 169 teadet ja pöördumist. Politseinikud on teinud 32 ettekirjutust ning käimas on üheksa väärteomenetlust.

Lisaks on inimesed politseid teavitanud kahtlasena tundunud tegevustest valimisjaoskondade läheduses ja tähelepanekutest, mis võivad olla seotud häälte ostmisega. Kõiki neid vihjeid ja teateid politsei kontrollib.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee