Galeriid

GALERII | Vaata, kes käisid filmi „Keti lõpp“ esilinastusel!  (3)

Õhtuleht.ee, 13. oktoober 2017 23:50
13. oktoobril esilinastus Tallinnas Priit Pääsukese film "Keti lõpp". Peaosatäitjad Maiken Schmidt ja Hendrik Toompere juunior publikuta selfit tegemas.Foto: Tiina Kõrtsini
Taas on Eestis vändatud uus mängufilm. Täna esilinastus Tallinnas režissöör Priit Pääsukese komöödiadraama „Keti lõpp“, milles peaosades mängivad Maiken Schmidt ja Hendrik Toompere juunior.

Veel teevad filmis rolli Evelin Võigemast, Ott Aardam, Ester Kuntu, Tiit Lilleorg, Ilja Nartov, Piret Krumm, Katariina Tamm, Viire Valdma, Tõnu Oja, Henrik Kalmet, Priit Pius, Mattias Naan jpt.

Samal teemal

Nii lavastaja Priit Pääsukese kui ka produtsent Marianne Ostrati jaoks on tegemist esimese täispika mängufilmiga. Pääsuke on varem teinud lühi- ja dokfilme, teiste seas ohtratel festivalidel linastunud ja auhinnatud lühimängufilmi "Must Peeter" (2008) ning koos Mart Tanieliga muusikadokumentaali "Impromptu" (2015). Samuti on Pääsuke olnud filmi "Polaarpoiss" produtsent.

"Keti lõpp" põhineb Paavo Piigi samanimelisel näidendil, mis esietendus Tallinna linnateatris 2012. aastal. Keset lõputult kestvat majanduskriisi inimesed, burgerirestorani külastajad – kõik justkui meeleheite piiril – tulevad ja lähevad, samal ajal kui filmi peategelane, Ettekandja (Maiken Schmidt), selle kõige tunnistajaks on ning enesest läbi laseb.

Film on valminud Eesti Kultuurkapitali toetuse kõrvalt suuresti erarahastuse toel. Põhitootjateks on Alexandra Film ja Luxfilm. 

Samal teemal

28.09.2017
VIDEO | Henrik Kalmet ja Priit Pius lähevad larpides tülli
22.09.2017
Režissöör Priit Pääsuke: filmisime „Keti lõpu“ 13 päevaga ja peamiselt ühes kohas
20.09.2017
LOE HOMSEST ÕHTULEHEST | Maiken Schmidt: pidin lapsena hirmust minestama, kui tuli valjusti teksti ette lugeda
13.09.2017
VIDEO | Maiken Schmidt filmist "Keti lõpp": burgerit ma endiselt väga ei söö