Eesti uudised

Psühhoterapeut: laste kodust põgenemine võib tulla vanemate liig kõrgetest ootustest (62)

Toimetas Kristin Aasma, 13. oktoober 2017 21:48
Foto: Politsei
Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskuse Sensus kliiniline psühholoog, psühhoterapeut Katrin Kaljula, kommenteerides 10-aastase Laura Liisi juhtumit, rääkis „Aktuaalse kaamera“ stuudios, et lapsed jooksevad tihti kodust ära siis, kui vanematel on nende saavutustele liiga kõrged ootused, vahendas ERRi uudisteportaal.

„Tegelikult vanemad võiksid vahel mõelda, et mida üks laps vajab. Iga laps vajab turvalisust – nii füüsilist turvalisust kui ka emotsionaalset turvalisust, et ma võin oma ema, isa juurde minna ükskõik, mis teemaga," lausus Kaljula, kelle sõnul aitaks see, kui vanemad õpiksid oma lapsi hinnanguvabalt kuulama.

Kaljula nentis, et vanemad keskenduvad liiga palju saavutustele, hinnetele ja tulemustele, mille tagajärjel hakkab laps sellele keskenduma ning tekivad ärevus, keskendumishäire ja pinge. „Ja siis nad hakkavad ju pingele otsima väljapääsu, leevendust ja üks võimalus ongi see, et ma lähen kodust ära või hakkan narkootikume tarvitama või midagi muud tegema,“ rääkis psühhoterapeut.

10-aastane Laura Liis läks kaduma 11. oktoobril. Pärast kaks päeva kestnud otsimisoperatsiooni, milles osalesid politseinikud ja vabatahtlikud, leiti tüdruk oma kodu lähedalt. Laps oli end tahtlikult varjanud.

Samal teemal

13.10.2017
VIDEO | Politsei: Laura Liisi eesmärk oligi kadunud olla
13.10.2017
Politsei leidis mitu päeva kadunud olnud 10-aastase tüdruku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee