Eesti uudised

Invaliid läheb elukaaslase tapmise eest 10 aastaks vangi (110)

Juhan Haravee, 14. oktoober 2017 00:07
SÜÜDI: Harku valla mees Sulo Hokkonen (pildil) arvas, et suudab oma naise elu häirekeskuse juhendamisel päästa, kuid nüüd ootab teda ees hoopis 10aastane vanglakaristus mõrva eest.Foto: Tiina Kõrtsini
Kolmapäeval mõisteti Liivalaia kohtumajas süüdi Harku valla töövõimetuspensionär Sulo Hokkonen (57), keda süüdistati oma elukaaslase Alma julmas tapmises.

Kohus karistas Kumna külas elavat Hokkoneni 10aastase vangistusega, millest arvati maha kaks päeva, mille ta eelvangistuse ajal juba ära istus. Kohtukulusid tuleb Sulol hüvitada ligi 3000 euro ulatuses, millest 285 eurot läks surnud Alma kohtuarstliku ekspertiisi kulude katteks.

Sulot kohtus kaitsnud vandeadvokaat Urmas Simon kinnitas kohtus, et peaasjalikult eksperdi arvamusele tuginenud süüdistus on alusetu. Simoni sõnul püüdis Sulo oma voodist välja kukkunud raskesti haiget elukaaslast hoopis aidata. Sulo leidis koju tulles, et Alma lebab abitult voodi ees ja üritas naist voodisse tagasi saada. Märganud, et naise seisund on ebaharilik ja hingamine lakanud, helistas ta kohe häirekeskusesse palvega saata välja kiirabi. Pärast seda alustas Sulo häirekeskuse meedikute juhendamisel elukaaslase elustamist, mida ta tegi kiirabi saabumiseni.

Advokaadi hinnangul võis äärmisel juhul olla tegu surma põhjustamisega ettevaatamatusest, mis kaasnes Sulo oskamatu tegutsemisega, aga kindlasti mitte mõrvaga.

Kohus leidis, et süüdistus on põhjendatud ja veerand sajandit õnnelikku kooselu nautinud ning varem karistamata Sulo väärib kümneaastat järelemõtlemisaega. Napsilembelist Almat see aga enam tagasi ei too.

Karistuse kandmise aja algus selgub alles pärast seda, kui Sulo ja tema kaitsja on otsustanud, kas kaevata maakohtu otsus edasi või mitte.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee