Peapiiskop Urmas Viilma on noore tarmuka mehena toonud luteri kiriku ja peapiiskopi ametikoha Eestis kaugelt rohkem pildile, kui see on õnnestunud tema viimastel eelkäijatel.

Aasta tagasi lõhkus peapiiskop oma peamise tööriista ehk sõna abil ära ERMi ühe eksponaadi veel enne, kui muuseum külastajatele korralikult avatuks sai.

Seejärel kasutas Viilma püünele pääsemiseks ära Kersti Kaljulaidi valimise presidendiks. Nutikas mees näitab end ikka targa ja mõjuka naise kõrval. Teemaks kõlbas kõik: presidendi loobumine tänujumalateenistusest; presidendi vaagimine, millal tal on aega peapiiskopiga kohtuda; presidendi suhe jõuludega.

Suve hakul kirjutas Viilma ühes arvamusloos muu hulgas: „Riik ei osta seaduste alusel kirikult automaatselt ühtegi teenust ega toeta kirikut liikmeannetuse kogumisel.“ Kas kiriku liikmeannetusega peaks siis tegelema maksuamet, sest organisatsioonil endal pole selleks administratiivset võimekust ega ka oskust motiveerida?

Eelmisel nädalal võttis Viilma sõna seksi teemal. Loogiline – seks müüb!

Nüüd on aga sõnu tehtud küll. Mina ootaks, et kirik muutuks vormiliseltki seksikamaks. Esimese sammuna võiks kaaluda kohustusliku töörõivana lühikest musta kleiti. Ajatu klassika.

Jaga artiklit

8 kommentaari

P
Pralletralle  /   21:41, 16. okt 2017
Vapustav. Meie ajakirjandus muutub juba iga päevaga rumalamaks ja labasemaks. Kas arukamad ajakirjanikud on kõik lahti lastud? Rainer võiks sisse astuda geikristlaste juurde, seal on ehk olemas ka tema maitset mööda miniseelikutes poissneiukesed. Kuulge, kullakesed, see kõik JÄÄB ju ajalukku, kuidas te tulevikus oma lastelastele silma vaatave, kui see hullus mööda on läinud?
S
Seos?!  /   09:54, 15. okt 2017

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis