Tänavuste kohalike omavalitsuste valimiste e-hääletus lõppes sel kolmapäeval (11.10) kell 18.00. Kuigi e-hääletuse tulemused on talletatud turvalisse salajasse serverisse, siis tänaseks on selgunud e-hääletuse esialgne statistika, mille kohaselt on e-hääletamine populaarseim naiste seas.

Kokku andis tänavustel valimistel e-hääle 186 034 inimest. Vabariigi Valimiskomisjoni poolt tehnikauudiste portaalile Geenius edastatud statistika kohaselt oli 52,7% (98039) neist naised ning 47,3% (87994) mehed.

Kokku e-hääletati 115 riigist üle maailma. Enim välismaalt antud e-hääli saabus serverisse Soomest, kus kasutas seda võimalust 1645 inimest. Muude riikide seas olid ühe e-häälega esindatud Uganda, Tuneesia, Trinidad ja Tobago, Seišellid, Saudi Araabia, Katar, Panama, Nepal, Mongoolia, Mauritius, Mali, Liibüa, Liibanon, Kuveit, Guatemala, Gibraltar, Ghana, Fääri saared, Boliivia ja Bahama.

Jaga artiklit

4 kommentaari

K
kodanik  /   10:01, 14. okt 2017
Oot-oot, juba nii palju teada!? Alles üks noorsand seletas telekas, et e-hääletuse tulemused avatakse Riigikogu valimiskomisjoni juuresolekul. KES neid tulemusi juba nüüd näeb, KES ja KUI PALJU on neid, kes saavad seda teha? E-hääletus tuleb ära kaotada kuna selle üle teostab kontrolli väga piiratud isikute ring ning seda tehakse ka teiste inimeste eest. Mõelgem või neile kõrges eas vanuritele, kes justkui ISE oleks e-hääletanud. Siit on ju selgelt näha kehtestatud hääletuskorra rikkumine (salajane, ainuisikuline).
A
ab  /   22:16, 13. okt 2017
babki v banje govorili, konservõ razrubili!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis