Foto on illustratiivne (Alar Truu)

Politsei pidas kinni 51-aastase mehe, keda kahtlustatakse suures koguses narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises.

FIEna taksoteenust pakkuv mees peeti kinni 9. oktoobril Jõhvis ja läbiotsimise käigus leiti mehe sõidukist ligi 20 fooliumivoldikut pulbrilise ainega, mis reageeris positiivselt fentanüüli kiirtestile. Kahtlustuse kohaselt müüs 51-aastane mees narkootilist ainet edasi Kohtla-Järvel selle aasta kevadest, kuni koguti piisavalt tõendeid ja mees peeti kinni.

Ida prefektuuri narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov kirjeldas, et taksojuhina tegutsenud mees toimis piltlikult öeldes kui pitsatakso, mis fentanüüli tellijatele kohale toimetas. „Diilerid katsetavad erinevaid võimalusi narkootikumide kätte toimetamiseks. Samamoodi katsetab politsei pidevalt uusi viise, kuidas narkokaubandust nii diilerite, edasimüüjate kui maaletoojate suunal ohjata,“ kirjeldas Kabanov.

Toimis nagu pitsatakso

Ta rõhutas, et fentanüül kui kange sünteetiline uimasti on peamine narkosurmade põhjus. „Kui hoiame fentanüüli Eestist eemal, hoiame oma inimeste elusid,“ ütles Kabanov.

„Vaieldamatult on antud juhul tegemist suure ühiskonnaohtlikkusega kuriteoga, mis kahjustab narkootikume tarvitavate inimeste tervist, muuhulgas toob kaasa suure hulga nii varavastaseid kui isikuvastaseid kuritegusid. Narkootikumidega seotud kuritegude levik Ida-Virumaal on suur. Selliste kuritegude tõkestamise puhul on oluline õigeaegne avastamine, kurjategijate väljaselgitamine ja tabamine ning toimepandu eest karistamine,“ sõnas Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Ave Arnim.

Abiprokurör Ave Arnimi kinnitusel võeti kahtlustatav kohtu loal vahi alla. „Vahistamise eesmärgiks on välistada uute kuritegude toimepanemine ning tagada objektiivne, võimalikult kiire ja tulemuslik kriminaalmenetlus,“ selgitas ta.

Jaga artiklit

2 kommentaari

E
eh  /   10:49, 14. okt 2017
naiivne on arvata, et ta ainus selline Eestimaal! Kui näiteks Tallinnas öösiti liikuvad taksod ükshaaval üle kontrollida, võiks ilmselt leida nii mõndagi. Ja mitte ainult neid, kes sõidavad kellegi teise nimel, ilma lubade ja litsentsideta...
N
Niikaua tuleb töödelda  /   12:32, 13. okt 2017
Kuni kõik ära räägib -kes, kus ja mis! Teisiti ei saa, karmi seadust on tarvis!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis