Viimastes uurimustes julgustavad teadlased noorpaare keset päist päeva voodisse heitma, sest parim aeg viljastumiseks olevat kella viie ja poole kuue vahel.

Itaalia ja Saksa teadlased on üksteisest sõltumatult avastanud, et kõige suurema tõenäosusega viljastub munarakk kella 17 ja 17.30 vahel. Sel kellaajal on mehe sperma tippvormis.

"Kell viis pärast lõunat on sperma kõige viljakam ja spermatosoidirikkam," kinnitab Saksa bioloog Jürgen Zulley oma äsjaavaldatud uurimuses. "See pole just kõige romantilisem aeg seksimiseks, aga kui paarid tahavad lapsi, peavad nad järgima oma kehakella."

Nii intiimset teemat kui seks ja rasestumine on aastasadu ümbritsenud terve hulk müüte. Paljud neist ei kannata mingit kriitikat, kuid mõnel on tõepõhi täiesti all. Levinuimad legendid:

Ovulatsioon on korrapärane, kui seksida lambivalgel. Vale. Kunstvalgus paneb kanad munema ning mõjutab mõne looma ovulatsiooni, kuid ühtki inimkatset pole selle tõestamiseks tehtud.

Mida tugevam on naise orgasm, seda suurem on rasestumise tõenäosus. Õige. Orgasmiaegsed tugevad lihaste kokkutõmbed aitavad lükata spermatosoide munajuhadesse, kus toimub munaraku viljastumine.

Rinnaga toitev naine ei jää rasedaks. Vale. Ovulatsiooni korral on teil kõik võimalused rasestuda.

Tass teed enne seksi aitab rasedaks jääda. Õige. California teadlaste kahekordistub nende naiste rasestumisvõimalus, kes joovad kas või pool tassi teed päevas.

Esimese vahekorra ajal on rasestumine välistatud. Vale. Seda müüti uskudes on nii mõnigi tüdruk emaks saanud.

Jahe õhk aitab meestel rohkem spermatosoide toota. Õige. Teadlased on leidnud, et munandid ei funktsioneeri üle kuumenedes. Nii et bokserid on paremad kui liibuvad susped. Mõned arstid soovitavad meestel vahel koguni lumehange karata.

Hoia ennast õigeks hetkeks. Tõsi. Viljakuse suurendamiseks tasub mehel enne seksi kolm päeva vahekorrast hoiduda. Ent ärge rehkendamisega liiale minge. Paarid, kes sätivad seksi naise ovulatsiooni järgi, võivad muretsedes oma suguhormoone pidurdada.

Kõige targem on seksida kord-kaks nädalas kogu menstruatsioonitsükli vältel.

Püstiasendis seksides on rasestumine välistatud. Vale. Spermatosoidid ei hooli gravitatsioonijõust ning suudavad oma sihtmärgi poole liikuda ükskõik millises seksipoosis.

Kui tahad rasestuda, ära pea dieeti. Tõsi. Kehakaalu ja viljakuse vaheline seos on leidnud teaduslikku tõestust. Vormikamad naised rasestuvad tavaliselt kiiremini kui kondikubud. Pealegi on neil harvem raseduse katkemisi.

Kohe pärast menstruatsiooni on rasestumine välistatud.

Vale. Rasestuda ei saa menstruatsiooni ajal, kuid pärast seda on võimalus täiesti olemas.

Söögivalik mõjutab viljakust.

Last ihkava naise toidulaual peaksid olema mandlid ja banaanid, mis suurendavad suguiha, ning vürtsid (kaneel, ingver, t?illi, must pipar), mis ergutavad vereringet. ?okolaad suurendab heaolutunnet, mis omakorda suurendab kirge. Hoiduge happelistest puuviljadest, mis võivad tappa spermatosoide. Samuti hoiduge äädikast, kääritatud toidust ja kohvist, mis võivad emakalihastes pinget tekitada.

Ära liialda alkoholiga!

Õige. Naistel, kes joovad kuni viis ühikut alkoholi nädalas, on poole suuremad väljavaated rasestuda kui neil, kes joovad nädalas kümme või rohkem ühikut alkoholi. Alkohol on mürk, mis suurendab rakkude happesust. See omakorda võib mõjuda viljakusele.

Suits suust! Õige. Suitsetamine tuleks lõpetada vähemalt kolm nädalat enne ovulatsiooni, sest see kahandab viljastumisvõimet.

Nii mehe kui naise viljakaim aeg on 24. eluaasta. Õige. Kui viljakas periood kestab mõlemal veel tükk aega.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis