Tüliõun: Hebroni linn LäänekaldalFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 12. oktoober 2017 21:00
BBC vahendab, et Iisrael soovib USA jälgedes samuti UNESCOst lahkuda. Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu kiidab Ühendriikide otsust ja nimetab seda „vapraks ja eetiliseks“. Mõlemad riigid on vastu sellele, et Palestiinal on UNESCOs täisliikme staatus.

UNESCO praegune peadirektor Irina Bokova ütles täna, et tal on küll kahju, et USA organisatsioonist lahkuda kavatseb, kuid lisas, et pinged ja ülepolitiseeritus on organisatsiooni tõepoolest liigselt kurnanud. USA peaks praeguste plaanide kohaselt lõplikult välja astuma 2018. aasta lõpuks.

Vaid mõni tund pärast seda, kui tuli uudis USA lahkumisest, teatas sama ka Iisrael. Riik on UNESCOt korduvalt Iisraeli-vastastes otsustes süüdistanud, kõige viimati sel aastal, kui Hebroni linn lisati Maailmapärandi nimistusse kuuluvaks objektiks Palestiinas.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Arne 13. oktoober 2017 07:00
Ja algusest sai USA häbiväärne ajalugu.
UNESCO 12. oktoober 2017 22:30
Kes poleks kuulnud Unesco maailmapärandist? Hindamatud väärtused kogu maailmas. Kui 2 rumalat ei mõista, siis mingu. Kogu maailma riikide hulgas on õnneks vaid 2 segast,
ega kaks kolmandata jää 12. oktoober 2017 22:51
eesti loomulikult järgneb usa ja iisraeli üllale eeskujule. tõelised lömitajad.
Odin 12. oktoober 2017 23:20
Sa paned ise ju segast. Ju on su ajud hästi läbi loputatud. Maailmapärand on maailmapärand, aga miks UNESCO tituleerib end selle omanikuna, selles on küsimus ja peitub ka vastus! Siit sulle ka küsimus. Kas need objektid, mis maailmapärandisse kuuluvad, olid olemas enne UNESCO't või loodi UNESCO poolt? Väidan, et Sinu arusaama kohaselt kuulub UNESCO'le ka V. I. Lenini mauseleum Punasel väljakul Moskvas ning Tallinna V. I. Lenini nimeline Kultuuri- ja Spordipalee.
UNESCO 12. oktoober 2017 23:36
Ei kuulu Unescole, Unesco vaid paneb nimekirja ja kaitseb.
13. oktoober 2017 11:14
Kas ikka kaitseb ja kelle eest?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS